iPhone 7 Alınır mı?

crewkinq

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle benim düşüncem tasarımsal olarak çok bir değişiklik yok (çizgileri ve plus'ta çift kamera hariç). Ayrıca simsiyah modeli ve siyah modeli var bunlar hoş ama bir S7 veya Note 7'nin siyahından kötü.

Donanımsal olarak da iPhone 6'dan 2 kat hızlı ve şarjı 1 saat daha fazla gidiyor Plus modellerinin.
A10 Fusion çip şarjına göre performansını değiştiriyor buna rağmen 1 şarj farkı az gibi. Ayrıca 4.5G de daha hızlı, 450 Mbps’ye kadar hızı var ama şöyle bir durum var Türkiye'de biz bu kadar hıza zaten ulaşamıyoruz.
Gelelim erkan çözünürlüğüne 401 PPI yoğunlukta 1920x1080 piksel cidden az değil mi? Rakipleri 2K WQHD kullanırken 1080p hala geride duruyor.

Gelelim hoparlörüne; cidden bu sefer güzel olmuş yeni stereo hoparlör sistemi ile daha çok ses alabilecek gibiyiz. Jak girişi gitmiş lightning ile müzik dinleyeceğiz. Bunun iyi yanları da var kötü yanları da; iyi yanı telefon daha ince ve ısı yalıtımı için azıcıkta olsa yer açılmış oluyor veya herhangi bir parça için yer açılmış durumda. En güzel güzel şey ise iPhone 7 ile beraber çıkan Airpods cidden muhteşem beğendim hatta açıkçası iPhone 7'den bile biraz fazla beğendim diyebiliriz.

Benim elimde şuan Note 7 var ondan önce iPhone 6 kullanmıştım (20 gün öncesine kadar kullanıyordum) parası gelir gelmez Note 7'nin, iPhone 7 alıcaktım ama şuan kendi incelemede belirtiğim gibi özellikleri bunlar. Tanıtılmadan önce %100 iPhone 7 alacaktım ama tasarımı bek beğenimi çekmedi, açıkçası ben apple hayranı biri olarak Note 7'ye bu yüzden geçmiştim. Şu an alırsam iPhone7 Plus + Airpods alırım ama normal modelini almam kesinlikle.
  • Benim yorumlarım bunlar sizinkileri de yazarsanız artılarını ve eksilerini konuşuruz.
  • Sizce iphone7 alınır mı ?
1.png

2.png

Ayrıca tanıtımı çok sıkıcı değil miydi? Benim uykum geldi tanıtımını izlerken, sanki oyun konsolu tanıttılar oyun filan oynadılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye fiyatına göre değişir alınıp alınmayacağı aslında. Söylenildiği gibi 3800 gibi bir rakamla gelirse almak mantıklı değil bence. Ayrıca airpods telefonla beraber değil ayrı olarak satılacak 159 dolar gibi bir fiyat göstermişti sanırım tanıtımda. Telefonla beraber verilen lightning kablolu earpods olacaktır.

Eskiden iPhone modelleri minimalistik olurdu.En azından güzel gözüküyorlardı. Herhalde Steve Jobs bu iPhone modelini görünce mezarında Dünya Atletizm Şampiyonası'nı kazanır :ROFL: . Şaka bir yana ancak bir kılıfla birlikte satın alınır. Diğer türlü çok kötü gözüküyor.

Ayrıca bu daha güzel duruyor duruş olarak bence.
Ekran Görüntüsü (4).png

Tasarım anlamında hiç bir değişiklik yok. İphone 6 kullanıyorum ve açıkçası 7 ye geçmeyi düşünmüyorum. Aynı kasa üzrrine geliştirme yapmışlar. Dün lansmanı izlerken sinir krizi geçirdim. 3800 tl lik fiyatı da cabası. 6 ile devam. Tasarımı ne zaman albenili yaparlar. Full ekran gibi... Anca o zaman yeni bir iphone alırım.

Para iadesi alıcam bayramdan sonra. Sanırım beğenmesem de iphone7 alıcam..
Samsung Galaxy Note 7 mı alsam yine yada karar veremedim ? Yenileri gelince.

Valla beğenmedim ama param olsa dakika düşünmem geçerim. iPhone 7 sonuçta. :D

Ben de iPhone 6 kullanıyorum. Açıkçası imkan da varken alın derim. Ben olsam alırdım. Teknik özelliklere çok da takılmamak gerek. iPhone 6 dediğimiz cihazda 1080P ekran bile yoktu. Ancak bu eksi değil artı olarak yansıyor hem kullanıcıya hem de üreticiye. Çünkü görüntü zaten çok güzel. Plus konusuna gelirsek de kesinlikle normal sürümü alın derim. Plus gerçekten çok büyük. 6'ya zor alıştım ki imkanım olsa iPhone SE alırdım. :D

Açıkcası telefonu boyamışlar, İkinci kamerayı koymuşlar (plus özel), su geçirmiyor (onada garanti bakmıyormuş), jack girişi kalkmış, fiyatı artmış. Olay bundan ibaret. Apple kendini bile bile tuzağa atıyor. Eskiden yenilik yapıyordu. Şimdi boyuyor ve daha pahalıya satıyor. Şu an telefon alırsanız Note 7 alın (yeni üretilenlerden patlamayan).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı