iPhone 7 ekran tamiri ne kadar tutar?

Steella

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımın iPhone 7 telefonu var. Bugün elinden düşürmüş ve ekran kırılmış. Eve geldiğinde şarja takmış ve çıkardığında çok kısa bir süre içerisinde şarj % 30'dan 17'ye düşmüş. Telefonun garantisi var. Telefonu sabah tamir için götürecek. Kullanıcı hatası olduğu için kaç Lira'ya tamir ederler? Bilen kişiler yazarsa sevinirim.

Merhaba, arkadaşımın iPhone 7 telefonu var. Bugün elinden düşürmüş ve ekran kırılmış. Eve geldiğinde şarja takmış ve çıkardığında çok kısa bir süre içerisinde şarj % 30'dan 17'ye düşmüş. Telefonun garantisi var. Telefonu sabah tamir için götürecek. Kullanıcı hatası olduğu için kaç Lira'ya tamir ederler? Bilen kişiler yazarsa sevinirim.

Apple Yetkili Servisinde ekran değişimi için 999 Lira istiyorlar. Anlattığınıza göre pil için de değişme gerekir diye düşünüyorum .(Aynısını gördüm hasar aldığı için pil garantiye girmeyebiliyor.)

Son düzenleme:
6S kullanıcısıyım. Iphonelarda kronik problem olan pil sıkıntısından dolayı telefonumun pilini değiştirdiğimde garantisi biteli çok olmuştu standart bir telefoncuda orijinal diye satılan tahminimce orijinal olmayan ama A kalite sayılan bir pille 100-150 TL arası bir fiyata değişildi 3-4 aydır kullanıyorum pil ömründe eksilme olmadı ayrıca pil de telefonu ilk aldığım zamanlardaki ayarda çalışmakta. 1 ay kadar önce de telefonum parkeye düşmesi sonucu koruyucu cam jelatin olmasına rağmen anlam veremediğim bir şekilde kırıldı yüksek bir olasılıkla köşesinden aldı darbeyi. Yine camı da standart bir telefoncuda değiştirttim Apple servisinin istediği fiyatlar çok mantıklı gelmedi bunca senelik bir telefon için. Telefoncu telefonumun LED ekranınında hasar oluşmadığını ancak üst camı değişirken çatlayabileceğini belirtti ve yine orijinal diye satılan bir üst cam ile telefonumun üst camını değişti şansıma LED ekranında da hasar oluşmadı değişirken. Bu değişimi 150 TL civarı bir miktara yaptı kullandığım bu süre içinde telefonun renk canlılığında ve görüntü kalitesinde gözle görülür bir farklılık sezemedim. Anlattığım sebeplere dayanarak benim size önerim telefonun yaşını da baz alarak telefonunuzu serviste değil de var ise güvenip bildiğiniz bir telefoncuda yaptırmanız olacaktır. Tabi servis kalitesinde olmayacağı açık ve her telefoncu aynı işçiliği yapmayacak ve aynı malzemeyi kullanmayacaktır. Ben problem yaşamamış olmayabilirim ancak bunu genele dökmek yanlış olur. Bu sebeple önerime var ise tanıdığınız ve bildiğiniz bir telefoncu ibaresini eklemiş bulunmaktayım.

Son düzenleme:
Ekranı serviste değiştirtin. Ama pile gereksiz fazla para istiyorlar. Onun yerine Deji marka batarya alıp kendiniz 5 dakikada değiştirin. Kutu içerisinden gerekli tornavidası filan çıkıyor zaten
Farklı telefonlarda uzun süre Deji'yi sorunsuz kullandım.

YouTube üzerinde Uğur Kaplan diye aratıp çıkan videolardan birisinde ekran değişimi yaptırıyordu kendi telefonuna. Linkini bulursam atarım.
Buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı