iPhone 7 garantisi ve Koç sistem

Makaleler
57
Daha fazla  
2-3 haftalık iphone 7 telefonumda konuşurken seslerde bozulma, Wifi gibi bir kaç farklı sorunlardan dolayı telefonunumu Teknosa'ya verdim. Onlarda Koç sisteme vermişler. Telefonumu garantiye gönderirken başka hatlar ile denediğimi ve Restore işlemini yaptığımı belirttim. Koç sistem ile bugün görüştüm ve telefonu Restore edip geri gönderdiklerini tarafıma bildirdiler. Sorun bulamamışlar! Bunlar Apple'ın nasıl yetkili servisi olmuşlar veya oradaki çalışanlar işi mi bilmiyor anlamıyorum. Çok yakın bir arkadaşım Dell marka laptop aldı ve bir süre sonra HDD arızası diye yetkili servis olan Koç sisteme yolladık. Fan değişimi yapıp yolladılar. Sonra bir kaç defa daha yolladık alakasız işlem yapıp geri yolladılar. Sanırım ne kadar vasıfsız insan varsa bulup doldurmuşlar.

Hocam cidden bütün İPhone 7 konularınızı takip ettim. Ve sanki benim başıma gelmiş gibi bunaldım illallah geldi...

Aklıma Asus ZF2 maceram geldi. Telefon kendi kendine bozulur ve yaptık diye geri gönderirler. İlkten gerçekten mutlu oluyorsun, bir bakıyorsun HİÇBİR ŞEY bulamadıklarını söylüyorlar. Gülüm madem sorun yok o zaman 2 haftadır ne yapıyor bu cihaz!

Benim en son çarem Tüketici Heyeti idi. 1 haftalık uğraşlar ve dilekçeler sonucu nihayet para iadesi almıştım. Belki siz iPhone 7 kullanmaya devam etmek istersiniz ama size de tavsiyem T. Heyet'e başvurmanız yönünde.

Açıkcası o kadar uğraşacak vaktim yok. T. Heyetine vereğim, sonra tekrar servise vereceğim...
Belki de haftalar veya aylar geçecek. Muhtemelen telefonum gelince satacağım ve sonra Samsung alacağım. Ayrıca her zaman söylüyorum Türkiyede teklonoji bölümünde çalışanların büyük çoğunluğu işi bilmiyor doğru düzgün ki sizinde başınızdan bu tarz bir olay geçmiş.

Sayın @claus cihaz anladığım kadarıyla Türkiye garantisinde. Yaşadığınız sorunlar can sıkıcı, umarım çabuk çözüme kavuşur.
"Apple Premium Servis Sağlayıcı" da deneyin şansınızı. Bulunduğunuz il neresi bilmediğim için yönlendirme yapamıyorum. Ücretsiz kargo ile gönderebiliyorsunuz. Değişim verilirse en fazla 1 hafta, onarım merkezine giderse 10 gün bulabiliyor. Yaşadığınız sıkıntıları yazarsanız, bu merkezlerde önce teste sokuyorlar cihazı. Testten geçemezse değişim yapıyorlar, bir sorun göremezlerse Apple onarım merkezine gönderiyorlar(onarım merkezi sanırım İstanbul). Şunu da hatırlatmakta fayda var, 5 ay öncesine kadar çabuk değişim veriliyordu, ama artık Apple sanırım suistimal edildiğini düşündü ki işi sıkılaştırmaya başlamışlar, sorun pil veya ekranda ise artık değişim yerine tamir ediyorlar. Başka bir sorun varsa değişim çıkıyor.
Saygılar.

Katılıyorum Türkiye de teknoloji den anlamayan herkes usta olmuş. Geçen okulun verdiği e-tab4 tabletimi telefoncuya verdim(servis benim olduğum şehirde yoktu). Şarj soketi sorunu olduğunu belirttim adam içine ... bıraktı. Ve biraz sinirli konuştum adamla adamı görseniz konuşmama izin vermiyor çok bilmiş ya. İstedikleri bu ülkede ki insanlar teknolojiden anlamasın. Çakallık yapıp arızası olmayan yerleri değiştirip para koparmaya çalışıyorlar ve onlara göre hep haklı onlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı