iPhone 7 home tuşunun üstüne 2 kez basınca ekran yarıya iniyor

Kiasan

Hectopat
Merhaba, Home tuşunun üstüne iki kere basınca ulaşılabilirlik aktif oluyor. Ekran yarıya iniyor. Bu Touch ID mi yoksa başka bir sensör mü?
Eğer Touch ID ise neden parmak izim çalışmıyor olabilir?

Tek elle kullanımda yukarıdaki bileşenlere parmağımızın boyu yetmediği için dokununca yarıya indiriyor ve kolaylık sağlıyor.
iPhone 7 zaten Touch ID özelliğine sahip bir cihaz?
Bu parmağının uzanamadığı yerlere dokunabilmen için düşünülmüş bir özellik.

Kapatmak için;

Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > Ulaşılabilirlik özelliğini kapatın.
iPhone Touch ID desteğine sahip cihazlarda Home tuşuna iki kez dokunma, bir elle kullanmaya yardımcı olmak için ekranı bir tık aşağı indirir.

Yanıtlarız için teşekkür ederim, sorunum bu değil aslında.

Cihazımda Touch ID çalışmıyor, ama tek elle kullanımı kolaylaştırmak için home tuşuna iki kere dokunun ekran yarıya iniyor doğru.
Bende demek istedim ki tuşa dokunduğumda aşşağı iniyor ya ekran, dokunduğumu anlayan sensör parmak izi sensörü mü yani?
Eğer o ise neden parmak izim çalışmıyor, ekle diyince başarısız yazıyor.

Yanıtlarız için teşekkür ederim, sorunum bu değil aslında.

Cihazımda Touch ID çalışmıyor, ama tek elle kullanımı kolaylaştırmak için home tuşuna iki kere dokunun ekran yarıya iniyor doğru.
Bende demek istedim ki tuşa dokunduğumda aşşağı iniyor ya ekran, dokunduğumu anlayan sensör parmak izi sensörü mü yani?
Eğer o ise neden parmak izim çalışmıyor, ekle diyince başarısız yazıyor.

Muhtemelen dokunma algılama özelliği çalışıyor ama iz okuma sensörleri çalışmıyor hocam. Detaylı bilgim yok ama dediklerinize göre bu durum böyle ve ben de öğrenmiş oldum. 🙌🏼

Yeni konular

Geri
Yukarı