iPhone 7 karşı taraf sesi çok az aldığını söylüyor

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
iPhone 7 telefonumda görüntülü görüşme yaparken veya normal görüşmeyi hoparlöre aldığımda karşı taraf sesimi çok az duyduğunu söylüyor. Instagram'da görüntülü konuşurken sorun olmuyorken WhatsApp'da sesimi az duyduğunu söylüyorlar bazen. Bazen de gayet iyi geliyor diyorlar. Fırçayla temizlik yapıyorum bütün mikrofon deliklerine, sonrasında iyi diyorlar ancak 1 gün sonra yine az geldiğini söylüyorlar. 1 günde sesi kapatacak kadar tozlanması imkansız herhalde.

Ayrıca kamera uygulamasında gerek ön kamera gerek arka kamera sesimi gayet net alıyor.

Aynı problem bende de mevcut. Kulaklık kullanıyorum mecburen görüntülü falan konuşacağım zaman.

Ancak donanımsal bir problem olmadığına eminim. Çünkü WhatsApp uygulamasında ön kamerayla video çektiğimde kontrol ediyorum sesimi ahize kısmından alıyor ve oldukça yüksek, net bir şekilde alıyor. Sadece görüntülü konuşma ve hoparlörle konuşma yaparken az gidiyor. Telefonla normal ahizeden konuşurken de sesim gayet net gidiyor.
Aynı problem bende de mevcut. Kulaklık kullanıyorum mecburen görüntülü falan konuşacağım zaman.
Peki sizde ön kamerayla video çekerken, WhatsApp veya kamera uygulamasında, sesiniz net geliyor mu?

Ancak donanımsal bir problem olmadığına eminim. Çünkü WhatsApp uygulamasında ön kamerayla video çektiğimde kontrol ediyorum sesimi ahize kısmından alıyor ve oldukça yüksek, net bir şekilde alıyor. Sadece görüntülü konuşma ve hoparlörle konuşma yaparken az gidiyor. Telefonla normal ahizeden konuşurken de sesim gayet net gidiyor.

Peki sizde ön kamerayla video çekerken, WhatsApp veya kamera uygulamasında, sesiniz net geliyor mu?
Kamera uygulamasında bir problem yok, gayet net. Whatsapp sesli ve görüntülü konuşmalarda, Instagram üzerinden video çekmeye çalıştığımda sorun oluyor. Zorlu Center’a götürmüştüm. Temizleyip geri verdiler bir sorun yok diye. Temizlendikten sonra daha iyi gibiydi ama 1-2 saat sonra eski haline dönmüştü.

Kamera uygulamasında bir problem yok, gayet net. Whatsapp sesli ve görüntülü konuşmalarda, Instagram üzerinden video çekmeye çalıştığımda sorun oluyor. Zorlu Center’a götürmüştüm. Temizleyip geri verdiler bir sorun yok diye. Temizlendikten sonra daha iyi gibiydi ama 1-2 saat sonra eski haline dönmüştü.
Benim herhangi bir video kayıt veya ses kaydında problem yok. WhatsApp kamera uygulaması Instagram vesaire. Hepsinde sorunsuz çalışıyor. Ancak arama yapıldığı zaman normal görüşmeyi hoparlörden yaparken, WhatsApp 'tan görüntülü konuşurken ses sapıtıyor sanırım. Sebebini çözemedim.
Arama yaparken gelen sinyal vesaire mi bozuyor acaba o ahize kısmındaki mikrofonu 🤔

Belirttiğiniz sorunla 5s'te 7'de ve 7 Plus'ta karşılaştım(7 ve 7 Plus'ı ben kullanmadım yakın akrabalarımın). Sadece arama yaptığımda ses sıkıntısı olduğundan hoparlöre alıyordum. Böyle idare etmiştim. Telefoncuya götürünce bir şekilde çözmüştü.

Geri
Yukarı