iPhone 7 Plus cihazın şarjı çabuk bitiyor.

Pachme

Kilopat
Öncelikle herkese merhabalar.
2 gün önce bir teknoloji mağazasından iPhone 7 Plus cihaz satın aldım.
2 Gündür düzenli olarak kullanıyorum ve telefonun şarjı garip bir şekilde hızlı bitiyor. Ekran ve hücresel veri kapalıyken yüzde 11'den yüzde 5'e düşmesi 15 dk bile sürmedi bugün. Aktif şekilde safari'de gezerken bile neredeyse her 3 dakikada yüzde 1 şarjım azalıyor.
Not: Pil sağlığım %100. İnternette olan bütün pil ömrünü uzatma videolarını izledim ve uyguladım. ( Arka planda uygulama yenile, bildirim ve konum gibi. Ekran parlaklığını kısıkta kullanıyorum. ) Ama yine de hiçbir şekilde düzeltemedim.
Ben mi evham yapıyorum bilmiyorum ama bu konu oldukça canımı sıktı.
Telefonu ilk aldığımda pil sekmesine girdiğimde son şarj tarihi 28.06.2019 olarak gördüm.
78611393_2155600411413734_6951711443989299200_o.jpg

Bu durum normal mi yoksa garip mi?
Telefonun bu kadar hızlı şarjının gitmesi normal mi? Normal değilse ne gibi bir yol izlemeliyim?

Bu da ilk gün şarjı %100 dolduktan sonra yüzde 10'a düşüne kadar ki kullanım saatim. Bugün telefonun ekranı ve hücresel veri dahil olmak üzere bütün aktiviteleri kapalıyken bile %11'den %5'e hiçbir şey yapmadan düşmesi, beni bu konuyu açmaya itti. Bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür eder, iyi forumlar diliyorum.

ddd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 2 gün öncesine kadar normal güzel şekilde bataryam iş görüyordu. 2 gün önce şarjım %5 kaldığı için dışarıda olduğumdan düşük güç moduna aldım fakat sanki ondan sonra olmuş gibi şarjda bir verimsizlik var. Daha 3-4 gün öncesinde gece Spotify Youtube gibi uygulamalar sabaha kadar kendi oynatır devam ederdi uykuya daldığımdan. Sabah kalktığımda en kötü %2-3 şarjım gidiyordu fakat dün boşta her şey kapalıyken yani boştayken bile %20-30 arası bir düşüş gördüm. Umarım yazılımsaldır ve sorunlarımız daha rahat çözülür

Bende 2 gün öncesine kadar normal güzel şekilde bataryam iş görüyordu. 2 gün önce şarjım %5 kaldığı için dışarıda olduğumdan düşük güç moduna aldım fakat sanki ondan sonra olmuş gibi şarjda bir verimsizlik var. Daha 3-4 gün öncesinde gece Spotify Youtube gibi uygulamalar sabaha kadar kendi oynatır devam ederdi uykuya daldığımdan. Sabah kalktığımda en kötü %2-3 şarjım gidiyordu fakat dün boşta her şey kapalıyken yani boştayken bile %20-30 arası bir düşüş gördüm. Umarım yazılımsaldır ve sorunlarımız daha rahat çözülür
Problemi çözdünüz mü? Bende bugün 7 Plus aldım bekleme modunda baya sarj yiyiyor. Bi anormallik olduğu belli.

Ekran süresi iyi gibi duruyor, benim telefonum (6S+) da ilk aldığım 10 gün saçmalamıştı pil konusunda, bir süre kullanın ve devam ederse tekrardan yazın derim, yazılımsal da olabilir.

Problemi çözdünüz mü? Bende bugün 7 Plus aldım bekleme modunda baya sarj yiyiyor. Bi anormallik olduğu belli.
Hocam o gün güç tasarrufu modunu kapattım. Full parlaklıkta diğer ayarlar açıkken bataryayı tamamen kullandım ve kapandıktan sonra açmaya falan çalışarak var gücünü bitirmeye çalıştım en son kapalıyken şarja taktım. Yeni aldığım için o zamanlar bilmiyordum telefon sanırım kendi açıldı bir süre şarj dolunca. Bende tekrar kapattım ve kapalıyken şarj etmesini sağladım. %100 olduğu vakit aldım hızlıca bir kez daha sonuna kadar bitirdim normal modda. Bundan sonra sürekli benzer saatlerde şarj ederek devam ettim ve ediyorum. Baya memnunum batarya ömründen. %96 pil sağlığı kaldı işte 5-6 civarı oluyor sanırım alalı.

iPhone marka telefonlar iPhone Xr modeline kadar hep batarya sorunları çekti. Telefondan aldığın ekran süresi gayet iyi ve iPhone 7 Plus için normal. Yani, sen kuruntu yapmıyorsun, iPhone 7 Plus'ın batarya performansı iyi değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı