iPhone 7 Plus "iPhone'nunuzun etkinleştirilmesi birkaç dakika sürebilir" kısmında takılıyor

Clementine

Hectopat
İyi akşamlar. Biz ikinci el bir iPhone 7 Plus bulduk, fiyatı da mevcut sorundan dolayı oldukça uygundu ve sağlam telefon gibi duruyordu. İnternet üzerinden alacağız. Soruna gelirsek, sahibinin dediğine göre telefon açılış ekranında kalıyor ve 'iPhone'nuzun etkinleştirilmesi birkaç dakika sürebilir' kısmında takılı kalıyor. Sonrasında da şöyle yazdı:

"Bide ben iclouddan çıkış yaptığım halde önceki iPhone kimliğinizi girin diyor
Bu iPhone kaybolmuş ve silinmiş diyor
Oysa yeni aldığım cihazda o telefondan çıkışımı yaptım şimdi de orada takılı kaldı
Bazen oraya hiç gelmiyor bile
Kafayı yedi o tuşlara basılı tuttum diye
Birisi telefon rahatlar dedi yaptık sonuç bu hiç açamıyoruz
Uğraşacak vaktimde yok bu haliyle hatta parça olarak alırım diyenler var 1000 e kadar vereceğim
Her şeyi çalışıyor
Parmak izi herşeyi
Pil 100
Eskisi bile bende Pilin
Kasa temiz zaten kırılmaz ve kılıfla kullandım ne zamandır"

Sizce bu sorun kolay çözülür mü? Çözülmezse, fiyatı ucuz gibi geldi, yine alıp satabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi rehberi takip ediniz.
Yani yazılımsal bir şey değil mi kendimiz yapabilir miyiz yoksa telefoncu halleder mi

Yani yazılımsal bir şey değil mi kendimiz yapabilir miyiz yoksa telefoncu halleder mi?

Bu sıkıntı anakart işlemci hafıza şebeke üçlüsünden de olabilir. Yani bu üç çip birbirleri ile üretimden beri ortak bir kimlik taşır. Eğer başka bir telefondan çıkmış birebir çipi bile taksan asla telefon çalışmayacaktır. Hafızam beni yanıltmıyorsa şebeke çipinde sıkıntı olan IPhone'lar etkinleştirilme sıkıtısı yaşıyorlar. IMEI bilgileri okunamadığı için. Alacağın cihaz belki tamir olur ama tamir olmama ihtimalide var bunu bilerek al.

Yeni konular

Geri
Yukarı