iPhone 7 Plus şarjı hızlı bitiyor

Musa Dulkadir

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 7 Plus biir cihazım var. Cihazım 21 aylık pil kapasitesi %84. gece Wi-Fi olsun arka planda uygulama olsun hepsi kapalı sadece cihaz açıkken 9 saatte%24 civarında şarjının kendiliğinden gittiğini gördüm. Bu pil seviyesinde bu oran normal midir? Cihazımın kasasında çatlak olduğu için servis herhangi bir şey yapmıyor telefonu satacağım hak geçsin istemiyorum. Bunun normal olup olmadığı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Pil kapasitesinde en yüksek verimliliği destekliyor ve herhangi bir servis uyarısı vermiyor. Günlük ortalama 3 saat 40 dk ekran süresi veriyor. Oyun oynamıyorum genelde sosyal medyada takılıyorum.

Öncelikle iOS 14 yüklü mü?

Birçok kullanıcıda bu versiyonda bu problem görüldü. Ayarlar>Pil kısmından gece kullanılan uygulamalarına bakar mısınız?

Çözüm olarak ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun iOS'u indirip verilerinizi yedekledikten sonra DFU kurulum yapmayı deneyin.

Öncelikle iOS 14 yüklü mü?

Birçok kullanıcıda bu versiyonda bu problem görüldü. Ayarlar>Pil kısmından gece kullanılan uygulamalarına bakar mısınız?

Çözüm olarak ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun iOS'u indirip verilerinizi yedekledikten sonra DFU kurulum yapmayı deneyin.
kullanım verisi yok diyor kendi kendine düşüyor şarjı herhangi bir uygulamadan dolayı değilmiş
Bataryanı değiştir. Yeni bir batarya al pil ömrüne bak yüzde olur 100 den aşağıdaysa bataryası azalmıştır.
agam kasada çatlak var diye serviste değiştirmediler telefonculara da güvenemiyorum orijinal olur olmaz

Daha uzun bir pil ömrüne sahip olabilmek için şarjınızı 30%-70% arasında tutmanız gerekiyor. Bunun için muhtemelen artık geçtir, çünkü 70% günlük kullanım için yetmeyecektir. İleride yeni bir cihaz yada yeni pil söz konusu olursa dikkat etmelisin.

Şahsen benim 1 yıllık cihazım var ve bir kere bile geceden şarjsa bırakmadım. Sağlığı hala ilk günkü gibi.

Daha önceden orijinal olmayanı kullanmış olabilir misin? Veya şarjı tamamen dolmadan şarjdan çıkarmayı sık sık yapmak vs.
şarj tamamen dolmadan çıkarmışlığım oldu maalesef. ama apple destek ile görüştüm pilde herhangi bir sıkıntı görünmediğini söyledi. bu seviyede bu kadar normaldir dedi. bataryada sıkıntı olmadığını söylediler.ama içim rahat değil. normal kullanımda bir günü zor çıkarıyor 3 saat 40 dk az gibi geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı