iPhone 7 Plus vs SE 2020

Güncel olmasından kaynaklı SE 2020 diyorum ben. Bataryaları hakkında fikrim yok, kullanış olarak ise SE 2020 yeni bir model olduğu için daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu linkte karşılaştırmalar mevcut. Batarya olarak 7 Plus daha iyi. Ekranı büyük çözünürlüğü yüksek. Günlük kullanım için yeterli bir cihaz fiyat bakımından da uygun. Oluşabilecek tek sıkıntı güncelleme farkları 2-3 sene daha güncelleme alır 7 Plus sonra almaz. SE 2 ise 5 sene güncelleme alıyor. Yani video izleyip sosyal medyada takılacaksanız 7 Plus mantıklı.

iPhone 7 Plus'ın bataryası daha büyük fakat iPhone SE 2020 her anlamda tokatlar. Yanında gelen 5W'lık adaptörle 1.5 saatte %100 oluyor.

7 Plus bataryasının büyük olması pek fark etmiyor, SE içerisindeki işlemci zaten güçten tasarruf ediyor ve panel küçük. Yeni bir cihaz olması da cabası. Kesinlikle SE.

SE2020 kullanıyorum, batarya süresi 12 saat falan çok bakıyorsanız ekrana tam günü çıkartmaz.

Android almanı öneririm. samsung A70 bence telefon tarihinin en iyi fiyat/performans telefonu. Kalite kısmında iPhone ile yarışıyor. Samsung firmasının bu telefonu bence iPhone X telefonu ile yarışıyor. Telefonu en iyi yapan:
-Hızlı şarj özelliği
-4500MAH batarya kapasitesi
-Çok iyi görüntü çekebilen 3 tane arka ve ön kamera
-Süper amaled ekranı var
-Ekranında koruyucu var
-128 GB dahili bellek var ve 512 GB SD kart desteği var.
-Android 9 gösteriyor ama Android 10 telefona gelecek.
-Yüz tanıma ve parmak izi okuyucusu var
-Ekran ölçüleri çok iyi
daha sayamadığım çok özellik var. bu linke tıklayarak diğer özelliklerini görebilirsin.
Piyasa fiyatı 3050 TL ama ucuza alabilirsin:
Link: 2150 tl samsung a70 buradan rahatlıkla alabilirsin.
Link 2: 2050 tl samsung a70 ama burada renk seçeme kısmında hata var diye biliyorum.
Ürün kaliteli ve ucuz.
Bu sadece bir öneri. Yoksa senin soruna 7 Plus derim.

Geri
Yukarı