iPhone 7 Sıvı Teması Sonrası Home Tuşunun Basmaması

Daha fazla  
5 ay önce iPhone 7 aldım. 2 hafta önce cihazım çok ısınıyordu ve ekran bazen tepki vermiyordu. Bunun için garantiye gönderdim ve cihazımı swarp bir cihaz ile değiştirdiler. Dün akşam burada yağmur yağıyordu, ben de dışarıdaydım. Babam aradı açmak zorundaydım ve açtım yaklaşık 1 saat sonra eve geldim. Home tuşu parmak izini okuyordu ama tuş basmıyordu. Yaklaşık 2 saat önce fark ettim ön kamera buğlanmıştı, bilirsiniz iPhoneler'da LCI bulunur. Cihazı aldığımda ona direkt bakmıştım. Ben zaten ve o kırmızıydı. Sesimi çıkarmadım, yenisini verdiklerine şükür ettim. Şu an home tuşunda herhangi bir sıkıntı yok. Şimdi yarın garantiye gideceğim ve bunlar bana LCI kırmızı sıvı hasarı derlerse direkt hakem heyetine giderim. Eski cihazımla havuza girdim, bir çok defa su altı fotoğraf ve video çektim, herhangi bir sorun olmadı. Bu cihaz ise yağmurlu havada sıvı aldı içine cihaza baktığım'da üst kısmın'da ufaktan açık var istersen içine üfleye biliyorsun çok saçma. Bende şans yok zaten, bu cihaz da eski cihazım gibi çok ısınıp ekranı bazen yanıt vermiyordu, zaten garantiye gönderecektim yarın. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple iPhone 7 cihazında kronik hatalar olduğunu unutmayın. Sadece sizin için değil , her iPhone 7 kullanıcısı için diyorum. Garanti büyük ihtimal değişim yapacaktır ama kesin olmayabilir.

KVK Teknik servise cihazı teslim ettikten sonra bana mesaj attılar kullanıcı hatası dediler. Hemen apple aradım. Şikayetimi dile getirdim dosya oluşturdular, cihazı kendileri kontrol edecekler. Pazartesi gününe kesin sonuç dediler. Cihazın kasasında açıklık var bunu kendileride incelediklerinde zaten görecekler. Tüketici Hakem Heyetine gitmeyi düşünüyorum daha önce 3 telefon para iadesi almıştım. Eğer apple suçu bende bulursa. Bu arada apple bana cihazı asla teslim almamı söyledi ve bende teslim almadım cihazı ama KVK Teknik servis cihazı tesim aldım olarak gösteriyor birşeyler dönüyor.
upload_2017-11-25_22-35-52.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Apple çözemez bu durumu. Muhtemelen Hakem heyetine başvurman gerekecektir. Çok büyük bir probleminiz yoksa keşke Swap cihaz almasaydınız. Sıfır diye insanları kandırıyorlar.
Swap cihaz istemedim ama oradaki çalışan almak mecburiyetinde olduğumu söyledi.

Yarın tüketici hakem heyetine gidiyorum şikayet edicem sizce nasıl sonuç alırım.

Apple dan hala mail gelmedi onu bekliyorum büyük ihtimalle akşam dönüş yaparlar. Bana cihazı teslim almamı söylediler hakem heyeti telefonu getirmen lazım diyor. Telefonu görmeden işlem yapamayız diyorlar. 3/4 ay sürüyor bu işlem. Babamla konuştum yeni telefon almam diyor senye haziran ayını kadar telefonsuz kaldım. İnşallah apple bir şeyler yapar.

Geçtiğimiz perşembe "Tüketici Hakem Heyetine" başvurdum. Oradaki memur çok yardımcı oldu yazılı dilekçe ile baştan sona herşeyi anlattım. Benden onay almadan telefonumu değiştirdiklerini reklam'da yağmur altında telefonu kullanarak tanıtıldığını ve benim telefonu mun hiç bir şekilde aşrı su ile temas etmediğimi telefon geldikten 1 gün sonra bu hale geldiğini ayrıca Apple görüşme yaptığım'da cihazı kutu içerisinde gönderileceği söylendiğini ancak ben cihaz hiç bir kutu içerisin'de veya bir ambalaj içerisinde teslim almadığımı belirttrim. %99 Tüketici aleyhine sonuçlanır dedi 3 ile 6 arası beklicem. Bilir kişi beni çağırdığında zaten anlatırım olayı yağmurlu hava'da kullandığımı ama telefonu hemen silip cebime kattığımı ve benden izinsiz cihazımın swarp cihazla değiştirildiğini. Siz bu konu'da ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı