iPhone 8 Plus hat değişikliğinde eski hat aktif kalıyor

OyunYoneten

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 8 Plus telefonuma nedenini bilmediğim bir şekilde hat değişikliği olamıyor, yani özet geçmem gerekirse olay şu:

Eski numaramın SIM kartını çıkartıp IPhone'a yeni SIM kartımı taktım, doğal olarak numaraların değişmiş olması gerekir ancak test ettiğimde hâlâ neden bilmiyorum hâlâ eski numaram kullanılıyor telefonda, yeni numarama mesaj attığımda almıyor ya da aramıyor, eski numaramı arıyor ve de mesaj alıyor WhatsApp dahil. Bu neden kaynaklı arkadaşlar? Çok saçma geldi bu bana.

Bu sorunu nasıl çözerim? Yeni numaram ile devam etmek istiyorum ancak telefon eski numarada inatçı çıktı. Nasıl olabiliyor hâlâ anlamadım, olmayan bir hatta nasıl mesaj atabilirsin? Yani telefonda bu hat yok, yeni hat var ama eski hattı tanıyor. Nasıl?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

merhaba arkadaşlar,

iPhone 8 Plus telefonuma nedenini bilmediğim bir şekilde hat değişikliği olamıyor, yani özet geçmem gerekirse olay şu:

Eski numaramın SIM kartını çıkartıp IPhone'a yeni SIM kartımı taktım, doğal olarak numaraların değişmiş olması gerekir ancak test ettiğimde hâlâ neden bilmiyorum hâlâ eski numaram kullanılıyor telefonda, yeni numarama mesaj attığımda almıyor ya da aramıyor, eski numaramı arıyor ve de mesaj alıyor WhatsApp dahil. Bu neden kaynaklı arkadaşlar? Çok saçma geldi bu bana.

Bu sorunu nasıl çözerim? Yeni numaram ile devam etmek istiyorum ancak telefon eski numarada inatçı çıktı. Nasıl olabiliyor hâlâ anlamadım, olmayan bir hatta nasıl mesaj atabilirsin? Yani telefonda bu hat yok, yeni hat var ama eski hattı tanıyor. Nasıl?

şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Telefonu sıfırlamayı denediniz mi desem ondan olacağını pek zannetmiyorum. İlk defa sizden duydum bu sorunu.

Apple ait başka bir cihazınız var mı?
Zamanında iPad ve iPhone kullandığımda telefona gelen aramalar hat olmayan IPad'e geliyordu.

Hayır yok, o farklı bir durum. Ben bu ekosisteme daha yeni dahil oldum, sadece bu telefonu pek kullanmıyordum başka bir hat takılıydı şimdi kullanmak istiyorum hattı değişitirdim genel de kullandığım hattı taktın ama yine eski telefon numarası ile devam ediyor saçma bir şekilde.

Sıkıntınız whatsapp ise o normal bir durum. Whatsapp'ı silip tekrar yükleyip yeni numarayla login olmak gerekiyor. Onun dışında hücresel bağlantı vs. de eski numaranın devam etmesi donanımsal olarak mümkün değil.

Geri
Yukarı