iPhone 8 Plus parlaklığı maksimumda olmasına rağmen karanlık gözüküyor

furkan1878

Decapat
Daha fazla  
Elimde şu an iPhone 8 Plus var. 1 haftadır ekranımın parlaklığını sona alsam bile verdiği ışık çok sönük kalıyor. Eskiden böyle bir sorunum yoktu, gelen en son güncellemeyi attıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım. Ara sıra baktığım zaman parlaklık ayarım değişmeden ekranımın ışığı kendi kendine sönük hale geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Telefon belirli derecede ısındığı zaman kendi parlaklığını ve performansını belirli bir derecede kapıyor.

Telefon belirli derecede ısındığı zaman kendi parlaklığını ve performansını belirli bir derecede kapıyor.

Ama hocam tekrar soğuduğu zaman aynısı gibi olmuyor ki. Elimde 1 dakikalığına alsam bile parlaklıkta değişiklik oluyor.
Android tarafında bildirim panelinden çıkıyor, ekran ayarlarını falan kurcalayabilirsiniz.

Hocam iOS tarafında nasıl kapatıyoruz?

Ayarlarda ekran ve parlaklık ayarı varsa oraları kurcala diyorum hocam, orada adaptif parlaklık gibi bir ayar varsa onu kapat. ( ortam ışığına göre telefonunun parlaklığını optimize eden bir ayar oluyor bu. )

Hocam true tone var ama oda kapalı. Otomatik parlaklığı ayarlarımdan kapattım.
Ayarlarda ekran ve parlaklık ayarı varsa oraları kurcala diyorum hocam, orada adaptif parlaklık gibi bir ayar varsa onu kapat. ( ortam ışığına göre telefonunun parlaklığını optimize eden bir ayar oluyor bu. )

Belki yazılımsal bir sorun olabilir mi? Çünkü güncellemeyi yaptıktan kısa süre sonra bu sorunlar karşılaştım.

Elimde şu an iPhone 8 Plus var. 1 haftadır ekranımın parlaklığını sona alsam bile verdiği ışık çok sönük kalıyor. Eskiden böyle bir sorunum yoktu, gelen en son güncellemeyi attıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım. Ara sıra baktığım zaman parlaklık ayarım değişmeden ekranımın ışığı kendi kendine sönük hale geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Büyük ihtimalle beyaz noktayı azalt özelliği açık hocam erişilebilirlikten ekrana gelin orada eğer o ayar açıksa kapatın

Geri
Yukarı