iPhone 8 Plus vs 7 Plus

Bütçe
10000

RtxPolat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
EasyCep'ten yenilenmiş mükemmel durumda telefon almayı düşünüyorum. 10000₺ bütçem var, seçeneklere baktığımda 6.200₺ fiyatında 7 Plus 128 GB ve 8.500₺ fiyatında 8 Plus 64 GB telefonları var. Hangi tercih daha mantıklı olur aradaki hafıza farkı ve fiyat farkı değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
EasyCep'ten yenilenmiş mükemmel durumda telefon almayı düşünüyorum. 10000₺ bütçem var, seçeneklere baktığımda 6.200₺ fiyatında 7 Plus 128 GB ve 8.500₺ fiyatında 8 Plus 64 GB telefonları var. Hangi tercih daha mantıklı olur aradaki hafıza farkı ve fiyat farkı değer mi?
S10+ bakın bence hocam. Aralarından 8+

Sizin yerinizde olsam eskimiş telefonlara bu kadar para vermem güncel bir iPhone SE 2020 alırdım. 2.elden temiz telefon bulabilirseniz sorun yaşamazsınız. Bahsettiğim telefonun eksileri ekran ve batarya. Bilginiz olsun.

Easycepten almak zorunda değilseniz bence almayın, şikayetleri var ve değerlendirmeleri kötü yan sanayi parçalar kullanıyorlarmış. İkinci el S10+ önerebilirim 5.000-6.000 civarına ama iOS istiyorsanız min. XS almalısınız, 8 ve 7 devri bitti ve X'in kronik sorunları var.

Siz bilirsininz tabii ki ama bence yenilenmiş telefon almayın parçaları yan sanayi oluyor genellikle bu bütçeye uygun sıfır telefonlar var. Alacaksanız bence 7 Plus alın hafızası daha yüksek.
S10+ bakın bence hocam. Aralarından 8+
Sizin yerinizde olsam eskimiş telefonlara bu kadar para vermem güncel bir iPhone SE 2020 alırdım. 2.elden temiz telefon bulabilirseniz sorun yaşamazsınız. Bahsettiğim telefonun eksileri ekran ve batarya. Bilginiz olsun.
Easycepten almak zorunda değilseniz bence almayın, şikayetleri var ve değerlendirmeleri kötü yan sanayi parçalar kullanıyorlarmış. İkinci el S10+ önerebilirim 5.000-6.000 civarına ama iOS istiyorsanız min. XS almalısınız, 8 ve 7 devri bitti ve X'in kronik sorunları var
Teşekkürler aşağı yukarı aynı şeyleri demişsiniz 10 bin bandında SE 2 64GB daha mantıklı mı olur? Ve 64 GB yeterli mi şuan samsung telefon kullanıyorum ve 64 yetmez gibi duruyor. Ek olarak İOS kullanmak istiyorum.

Teşekkürler aşağı yukarı aynı şeyleri demişsiniz 10 bin bandında SE 2 64 GB daha mantıklı mı olur? Ve 64 GB yeterli mi şu an Samsung telefon kullanıyorum ve 64 yetmez gibi duruyor. Ek olarak iOS kullanmak istiyorum.

Telefon alacaksanız iPhone alınmalı. Sadece sosyal medyaya girip çıkıyorsanız, YouTube'dan videolar izliyorsanız ek olarak bir şey indirmiyorsanız 64 GB yeterli olacaktır. Çok fazla oyun indiririm, bol bol fotoğraf çekinirim, bir şeyler indiririm diyorsanız 128 GB mantıklı olacaktır. Almayı düşündüğünüz telefonu almadan önce internetten testlere ve karşılaştırmalara bakın.

Yenilenmiş cihaz alınmaz. 10k TL'ye ikinci el S20 FE varken bu cihazlara bakma bile. İllaki iPhone olacaksa ikinci el garantili XS ya da SE 2020 alabilirsin.

Yenilenmiş almak yerine ikinci el almanız çok daha iyi olur. O bütçeye 8 Plus almak yerine XS, XR, SE 2020 gibi cihazlar alabilirsin.

Yenilenmiş telefonları almanızı tavsiye etmiyorum. Sıfır bütçeniz varsa S20 FE öneririm ama ikinci el alacaksanız yine aynı şekilde daha ucuza S20 FE alabilirsiniz ama Snapdragon modeli olduğundan emin olun, Exynos modeli sıkıntılı olabiliyor. iPhone tarafında XS alınabilir ama S20 FE sosyal medya optimizasyonu ve güncellik dışında ekran, işlemci, kamera ve video kayıt, batarya konularında çok daha üstün, zaten XS'in Samsung tarafında karşılığı S10 serisi.

Geri
Yukarı