iPhone 8 Sıfırlama Sonrası iCloud

Makaleler
1
Merhabalar. Hollanda'dan dayım aylar önce yolda bir iPhone 8 bulmuş. Aramış taramış aylar boyu bulamamamış ancak şansa annemin telefonu bozuldu. Bu telefonun ekran kilidi yok ancak ben telefonu sıfırladığımda benden iCloud şifresi istiyor bilmediğim bir Apple ID'den. Hollandadan birinin sanırsam. Sorum şu, ben bu iCloud'u nasıl geçerim? Yasal veya yasal olmaması önemli değil tek gereken benim bu telefonda iCloud'dan kurtulmam ve kendi iCloud'umu bağlamam. Bilgisayar üzerinden olur başka bir yöntem olur lütfen bunu çözebileceğim her türlü yöntemi yazın. Teşekkür ederim.

Merhabalar. Hollanda'dan dayım aylar önce yolda bir iPhone 8 bulmuş. Aramış taramış aylar boyu bulamamamış ancak şansa annemin telefonu bozuldu. Bu telefonun ekran kilidi yok ancak ben telefonu sıfırladığımda benden iCloud şifresi istiyor bilmediğim bir Apple ID'den. Hollandadan birinin sanırsam. Sorum şu, ben bu iCloud'u nasıl geçerim? Yasal veya yasal olmaması önemli değil tek gereken benim bu telefonda iCloud'dan kurtulmam ve kendi iCloud'umu bağlamam. Bilgisayar üzerinden olur başka bir yöntem olur lütfen bunu çözebileceğim her türlü yöntemi yazın. Teşekkür ederim.
Apple Destek Ekibi ile iletişime geçerseniz yardımcı olabilirler.

Yasal olarak telefon sana ait değil. Bunun en basit yolu faturası üstüne olan kişinin (Telefonu alan kişi. Sahibi.) mail adresiyle bunu sıfırlaması. Eğer mail adresiyle sıfırlayamıyorsa Apple Genius Bar'a randevu alır. Oradaki arkadaşlar yardımcı olur. Yasal olmayan yol önermek etik olmaz :) . Fatura sizin adınıza değilse (Elinizde fatura bile yok.), yardımcı olmazlar bence :) .

Normal şartlarda imkansız.
Bu bir etkinleştirme kilididir. Onu geçmenizin tek yolu, cihazdaki sizden istenen Apple kimliği ve şifresini girmektir. Ben bilmiyorum derseniz de diğer yol, fatura ile kilidi kaldırmak.
Müşteri hizmetlerine ulaşıp "etkinleştirme kildini kaldırmak istiyorum, cihazın faturasına sahibim." derseniz bu mümkün olabilir. Tabi faturanın da sizde olmadığı aşikar o yüzden normal yollardan orayı es geçmek imkansız.
Normal olmayan yollar ise genelde illegal yöntemlerdir ama onları hem önermem hem de ne kadar başarılı olur, tartışılır.
Bu konunun net olarak ilerleyişi bu şekildedir.
Apple'ın destek numarası: 0216-282-15-11

Ne yapmalıyım o zaman sahibiyle bir türlü iletişim kuramadık. Sırra kadem basmış resmen. Anneme de en yakın zamanda bir telefon lazım ve benim bunu halletmem lazım.

İmkanı yok. Piyasada o kadar çok bu şekilde cihaz var ki. Sadece faturanız varsa Apple Destek yardımcı olur. Onun dışında hiç kimse çözemez. Sizin de faturanız olmadığına göre, ne yazık ki mümkün değil. İllegal yol denilmiş, o şekilde bile çözülemiyor bu durum. Bu Apple'ın çalıntı olayını yıldırma politikası, çalsanız bile iCloud şifresini bilmiyorsanız açıp kullanamazsınız, Dünya üzerinde kimse de çözemez.

Yedek parça olarak satabilirsiniz en fazla, çok cüzi bir miktara o da.

Ne yapmalıyım o zaman sahibiyle bir türlü iletişim kuramadık. Sırra kadem basmış resmen. Anneme de en yakın zamanda bir telefon lazım ve benim bunu halletmem lazım.
Geri vermek isterseniz, Apple Destek uygulamasını bir telefona indirin, eğer o telefona indirebiliyorsanız zaten sıkıntı yok. Uygulama içinden randevu alın, ki zor değil, iki dakika içinde geri dönüyorlar. Durumu anlatın, onlar oradan kontrol sağlayıp bir şekilde o Apple hesabını kullanan farklı cihazlara ulaşabilirler, oradan da asıl sahibine bir şekilde bilgi verilebilir, en azından mail yoluyla. Yani ulaşmak mümkün, telefonu kullanmasına kullanırsınız da, sıkıntı çıkma ihtimali her zaman var. Hatta Bul uygulamasından bu iPhone'u hala bulabileceklerine inanıyorum.

Geri vermek isterseniz, Apple Destek uygulamasını bir telefona indirin, eğer o telefona indirebiliyorsanız zaten sıkıntı yok. Uygulama içinden randevu alın, ki zor değil, iki dakika içinde geri dönüyorlar. Durumu anlatın, onlar oradan kontrol sağlayıp bir şekilde o Apple hesabını kullanan farklı cihazlara ulaşabilirler, oradan da asıl sahibine bir şekilde bilgi verilebilir, en azından mail yoluyla. Yani ulaşmak mümkün, telefonu kullanmasına kullanırsınız da, sıkıntı çıkma ihtimali her zaman var. Hatta Bul uygulamasından bu iPhone'u hala bulabileceklerine inanıyorum.
Telefon aylardır internete bağlı ancak sahibine hiç ulaşamadık. Hollanda polisi de bize yardımcı olamadı. Sahibini bulamazsak artık bu telefon çöp mü olmuş demektir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı