iPhone almak mantıklı mı?

Rex1x

Decapat
4 yıldır Samsung J7 Prime kullanıyorum ve ömrünü neredeyse doldurmuş durumda. Cihazı 2017 yılında aldım aradan 1 yıl geçmeden maalesef balkondan düşürüp kırdım. 3 yıldır kırık bir şekilde kullanıyorum ve fazla bir sorun yaşamadım.

Bu aralar telefon almaya karar verdim ancak iPhone alıp almamak konusunda kararsız kalmış durumdayım. Düşündüğüm model XR ve 6300 TL'ye değer mi bilemiyorum. Aynı zamanda City Mate Pro 500 scooter almak istiyordum hobi amaçlı ancak bu Scooter'i alırsam iPhone alamam.

Sizce normal bir Samsung telefon(m veya a serisi) alıp kalan parayla scooter mı almalıyım yoksa 6300 TL'ye değer diyerek iPhone XR mı almalıyım? Scooter alırsam 1 2 ay telefon alamam para toplamak için ve açıkçası önemli olmaz çünkü telefonum çok ısınıyor olsa da çalışıyor. Uzun seneler kullanmak istiyorum yeni alacağım telefonu ve buna göre de tavsiye bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone al ve arkana bakma tarzında bir telefon. Alınır. 1-2 ay sabrederim diyorsanız iPhone alıp rahatınıza bakın. Hatta yapabilirseniz 700 TL daha ekleyip 11 alabilirsiniz, 1 sene daha IOS güncellemesi alırsınız ve daha iyi bir kameraya sahip olursunuz. 6300'ün üzerine 700 çok zorlamaz diye düşündüğüm için söylüyorum yoksa XR'da güzel telefon. Mavi rengi harika.

Sana tavsiyem eğer iPhone alacaksan bence en az 11 almalısın çünkü ileride X serisi eskiyecek ve alıcısı olmayacak. Bu yüzden Android tarafına daha sıcak bakmanı öneririm. Tabii eğer diyorsan ben daha dayanırım, daha sonra alırım. O zaman scooter alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya zaten öğrenciyim hem hobi hem okula dershaneye git gel için scooter düşünüyorum ama dediğim gibi scooter alırsam 1 2 ay sonra anca M veya A serisi Samsung telefon alabilirim. iPhone olarak düşündüğüm telefon ise XR. Biriktirdiğim parayla alacağım bunu bu yüzden tavsiye istiyorum. Scooter gecici bir heves mi sizce? iPhone almaya değer mi?

iPhone alın en az 5-6 yıl kullanın.

Sizce yeni Samsung telefonların ömrü az mı? Bu J7 Prime telefonumu 4 yıl kullandım ve 1300 gibi bir rakama almıştım. Hızlı sarj adaptörü bataryanın ömrünü azaltır mı acaba?

Tabii ki onlar da kötü telefon değiller. Ama 2 yıl sonra yazılım desteği bitince yavaşlamalar oluyor. iPhone ise 5 yıl destek veriyor o sebeple iPhone daha uzun süre kullanılır.

iPhone al ve arkana bakma tarzında bir telefon. Alınır. 1-2 ay sabrederim diyorsanız iPhone alıp rahatınıza bakın. Hatta yapabilirseniz 700 TL daha ekleyip 11 alabilirsiniz, 1 sene daha IOS güncellemesi alırsınız ve daha iyi bir kameraya sahip olursunuz. 6300'ün üzerine 700 çok zorlamaz diye düşündüğüm için söylüyorum yoksa XR'da güzel telefon. Mavi rengi harika.
Aynı kasa aynı batarya (neredeyse) aynı işlemci. Değmez.
4 yıldır Samsung J7 Prime kullanıyorum ve ömrünü neredeyse doldurmuş durumda. Cihazı 2017 yılında aldım aradan 1 yıl geçmeden maalesef balkondan düşürüp kırdım. 3 yıldır kırık bir şekilde kullanıyorum ve fazla bir sorun yaşamadım.

Bu aralar telefon almaya karar verdim ancak iPhone alıp almamak konusunda kararsız kalmış durumdayım. Düşündüğüm model XR ve 6300 TL'ye değer mi bilemiyorum. Aynı zamanda City Mate Pro 500 scooter almak istiyordum hobi amaçlı ancak bu Scooter'i alırsam iPhone alamam.

Sizce normal bir Samsung telefon(m veya a serisi) alıp kalan parayla scooter mı almalıyım yoksa 6300 TL'ye değer diyerek iPhone XR mı almalıyım? Scooter alırsam 1 2 ay telefon alamam para toplamak için ve açıkçası önemli olmaz çünkü telefonum çok ısınıyor olsa da çalışıyor. Uzun seneler kullanmak istiyorum yeni alacağım telefonu ve buna göre de tavsiye bekliyorum.
XR alın geçin derin minimum 3-4 yıl götürür.

Eğer sağa sola gitmeye başka aracınız yoksa scooter + telefon kombini daha mantıklı geliyor. Alacağınız cihazda yazılım sorunu yaşarsanız da garantisi bitince uygun bir ROM atıp işi kurtarabilirsiniz.

Yok eğer başka şekilde ulaşımımı sağlarım scooter çok gerekli değil derseniz de iPhone alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı