iPhone almaya ön yargılı olmak

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Bir arkadaşım önümüzdeki yıl güzel bir başarı yakalayıp ailesine iPhone 11 alma anlaşması yapmış. Ben de böyle bir anlaşma yapmak istiyorum mesela şöyle: Seneye takdir alırsam iPhone 11 gibi ama bir tereddütüm var. Çok sosyal değilim, yani asosyal sınıfına giriyorum ve sanki asosyallerin iPhone 8 ve üstü yokmuş gibi geliyor, yani genelde okulun güzel kızı, okulun yakısıklı kızı veya sınıfın 4'lüsü veya mahallenin veya bir ortamda ünlü yani sosyal olanların iPhone alabileceğini düşünme gibi bir algım var. Bu yüzden kaç kez iPhone aldırma kararına vardım ve kaç kez vazgeçtim bilemem. Çünkü bana iPhone ulaşılmaz gibi geliyordu çünkü asosyalim, çok arkadaşım yok, konuşmayı sevmem (Konuşma problemimden dolayı ama bunu yenersem konuşmayı çok severim.). Ve tipim orta derece yani yakısıklı değilim. Bu algıyı nasıl kırabilirim? Bu arada yaşım 15 (Buna göre yargılamanızı isterim.).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşım önümüzdeki yıl güzel bir başarı yakalayıp ailesine iPhone 11 alma anlaşması yapmış. Ben de böyle bir anlaşma yapmak istiyorum mesela şöyle: Seneye taktir alırsam iPhone 11 gibi ama bir tereddütüm var. Çok sosyal değilim, yani asosyal sınıfına giriyorum ve sanki asosyallerin iPhone 8 ve üstü yokmuş gibi geliyor, yani genelde okulun güzel kızı, okulun yakısıklı kızı veya sınıfın 4'lüsü veya mahallenin veya bir ortamda ünlü yani sosyal olanların iPhone alabileceğini düşünme gibi bir algım var. Bu yüzden kaç kez iPhone aldırma kararına vardım ve kaç kez vazgeçtim bilemem. Çünkü bana iPhone ulaşılmaz gibi geliyordu çünkü asosyalim, çok arkadaşım yok, konuşmayı sevmem (Konuşma problemimden dolayı ama bunu yenersem konuşmayı çok severim.). Ve tipim orta derece yani yakısıklı değilim. Bu algıyı nasıl kırabilirim? Bu arada yaşım 15 (Buna göre yargılamanızı isterim.).
IPhone para verilip alınıyor diye biliyorum. Sosyalleşme ile nasıl ilişkilendirdiniz anlayamadım.

Bence sizde bir sıkıntı var. Telefon işte, alabiliyorsan alırsın ve kullanırsın. Bu kadar kasılacak bir şey yok. Hele ki bir telefon konusu için bu kadar delirmemeli bir insan. iPhone başarılı bir telefon modelidir. Hoşuna gidiyorsa alırsın ve kullanırsın, bitti. Basit bir cihazı çekmediğiniz yer kalmamış.

"Asosyalim" lafıyla konunun yarısını doldurmuşsunuz zaten. Gerçekten sorunun telefon tercihi olduğuna emin misiniz? :D

Bence sizde bir sıkıntı var. Telefon işte, alabiliyorsan alırsın ve kullanırsın. Bu kadar kasılacak bir şey yok. Hele ki bir telefon konusu için bu kadar delirmemeli bir insan. iPhone başarılı bir telefon modelidir. Hoşuna gidiyorsa alırsın ve kullanırsın, bitti. Basit bir cihazı çekmediğiniz yer kalmamış.

"Asosyalim" lafıyla konunun yarısını doldurmuşsunuz zaten. Gerçekten sorunun telefon tercihi olduğuna emin misiniz? :D
Yani asosyalliğim yüzünden telefon almamayı düşünüyordum. :D

Hocam başkalarının düşünceleriyle mi hayatınızı yönlendiriyorsunuz? Boşverin ve istediğinizi alın.

Bu arada sorgulamadan edemeyeceğim. Yakışıklı kız nasıl oluyor yahu? 🤔
Haklısını başkalarının düşüncelerine bakmamalıyım. Oha cidden onu farketmişsiniz bende görmüştüm ama değişmemiştim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı