iPhone değişim cihazı hangi şekilde gelir?

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Ankara Gürgençler servisine verdiğim telefonum Apple'a gönderilmişti ve yeni cihaz gönderimi kararı alındı diye mesaj geldi bugün. Bu yeni cihaz kutusu ile falan mı gelir yoksa sadece sıfır cihaz mı gönderilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha önce benim de cihazım değişim olmuştu. Üzerinde jelatini ile sadece cihaz geliyor.
Bana sıfır cihaz gönderdiler. .Apple tarafından yetkili olmayan servisler o şekilde yapıyor olabilir.
Değişim evrağı bulunan cihazları Apple tek elden kendisi gönderiyordur bence. Ama Apple'ın kendisi onarım yapıp mı gönderiyor bu konuda kesin bilgi yok.

Ben şu yüzden soruyorum. 2. bir iphone alacaktım, ürün yeni değişmiş evrakları ve devam eden garantisi var. Fiyatı da uygun geldi. Ama işte cihazın asıl durumuna emin olamıyorum. Bir çok yere de baktım.

Apple'ı arayınca sıfır ürün diyormuş. Fakat Danimarka'da bazı kaynaklar Apple'ın yanlış yönlendirdiği konusunda haberler yapılmış.

Değişim evrağı bulunan cihazları Apple tek elden kendisi gönderiyordur bence. Ama Apple'ın kendisi onarım yapıp mı gönderiyor bu konuda kesin bilgi yok.
Cihazın tamir edilebilir bir sorunu varsa illa ki tamir edip de gönderiyordur. Eğer ciahzın sıkıntısı büyükse yani tamir edilemez durumdaysa garanti kapsamında olduğundan dolayı sıfır cihaz gönderiyordur. Tabi gelen cihazın sıfır olup olmadığından emin değilsek, bu durumun iç yüzünü Apple'dan başka kimse bilmiyor olacktır.

Ben şu yüzden soruyorum. 2. bir iphone alacaktım, ürün yeni değişmiş evrakları ve devam eden garantisi var. Fiyatı da uygun geldi. Ama işte cihazın asıl durumuna emin olamıyorum. Bir çok yere de baktım.
Değişimi sağlayan servisin verdiği evrakları kontrol edip doğruluğunu sağlamak sizin elinizde. Evrakta yazan birtakım numaralar ve yazılar oluyor. Sitesine girip baktığınız zaman doğrulayabiliyorsanız söylendiği gibi yeni değiştirilmiş cihazdır. Tabii ikinci el cihazlardan ne kadar emin olunur o da bilinmez. Hem telefonun evraklarını hem servis evraklarını kontrol ettikten sonra aklınızda bir soru işareti kalmazsa cihazı almanızı tavsiye ederim. Durum meçhulse hiç yanaşmayın bence.

Apple'ı arayınca sıfır ürün diyormuş. Fakat Danimarka'da bazı kaynaklar Apple'ın yanlış yönlendirdiği konusunda haberler yapılmış.
Bu durumun doğruluğunu yanlışlığını bilemem fakat bana gelen cihazda herhangi bir eski cihazın tamir edilip sıfır diye verildiği bir şeye rastlamadım. Eğer sıfır diye bozuk cihazı tamir edip yolluyorlarsa da Allah'ından bulsunlar ne diyeyim :)

@Focal Fossa

Size verilen değişim cihazının sıfır mı yoksa onarılmış mı olduğunu anlayamazsınız. Benim düşündüğüm telefonun her şeyi eksiksiz. Sorun o kısımda değil.

Apple'ın gerçek SWAP politikası nedir? Sıfır mı yoksa onarılıp test edilip kozmetik açıdan %100'e getirilen cihaz mı. Netlik yok.

Bide bizim garantiye vermiş olduğumuz bozuk cihazın onarılıp bize geri verilmesi söz konusu değil. Bunu mu demek istedin tam anlayamadım.

Konuyla ilgili bir kaynak: Apple, garanti kapsamında sıfır cihaz yerine yenilenmiş cihaz mı gönderiyor?

Geri
Yukarı