iPhone Fiyatları Neden Yüksek?

Come on Muco

Hectopat
iPhone 12 mini tam istediğim bir telefon ancak 4200TL vergisini satın alamayacağım. 10TL fiyat çarpı 5 adet satış geliri 50 para diyelim. Şu anki durum olsun bu ve diğer durum ise 5TL fiyat 10 adet satış sonuç 50 para. 2.durumda satış artacağı için insanların istediği cihaza sahip olabilir daha mutlu insan denebilir satış artarsa ülkeye girmeye çalışan firma, model artabilir ve rekabet artar fiyatlar ve özellikler daha da çarpıcı olur daha fazla cihaz satılması daha fazla aksesuar ve uygulama içi satın alım demek. Bence 2.durum 50'den çok daha fazla kâr neden bu tercih edilmiyor devlet tarafından anlamadım? SE2 ile retro takılcam sanırım.

Sadece iPhone değil yaklaşık bir sene önce aldığım M10 1000 lira iken şimdi 2.400'e satılıyor. Bu Apple ile ilgili bir durum değil. Genel itibarıyla bir zam terörü esiyor. Vergiler de cabası.
İsminde "İ", "P", "H", "O", "N", "E" harfleri geçtiği için. Yani isminin sırf iPhone olduğu için.
🤣 ...

Malum yönetimin Amerikan ürünlerine kültür vergisinin bile üstüne vergi eklemesi.

Dolar kuru vergiler hocam bunlar düşük miktar değil ama gerçekten kaliteli cihazları var iPhone 6 ilk çıktıpında almıştım hala kullanıyorum.

Türk Lirasının değeri artarsa ve vergiler azalırsa daha da ucuza alabiliriz.

Araba parçası,uçak parçası,tarım ürünlerinde ihracat daha da artarsa çoğu ihtiyaç duyulan ürünlerin fiyatı Türk Lirasının değer kazanmasıyla beraber düşer.

Geri
Yukarı