iPhone hangi mağazadan alınmalı?

OnurDoğan63_19

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar merhaba. Mediamrkt, Vatan Computer, Teknosa gibi mağazalar ile telefonculukla uğraşan abilerin sattığı cihazların garantilerinde ne gibi bir fark oluyor bana birisi anlatabilir mi? Biz neden daha pahalıya cihaz almak istiyoruz, sırf güvenilir mağaza olsun diye?

Arkadaşlar merhaba. Mediamrkt, Vatan Computer, Teknosa gibi mağazalar ile telefonculukla uğraşan abilerin sattığı cihazların garantilerinde ne gibi bir fark oluyor bana birisi anlatabilir mi? Biz neden daha pahalıya cihaz almak istiyoruz, sırf güvenilir mağaza olsun diye?

Ben şahsen öyle yapıyorum Teknosa gibi mağazadan alıyorum güvenilir diye

Hocam mağazadan almayın Amazon'dan alın.

Mağazanın satış sonrasında nasıl bir faydası olabilir bilmiyorum. Sonuç olarak bir sorun yaşadığımızda internet mağazaları da aynı prosedürleri uyguluyorlar. Teknik servislik bir durum olduğunda ben ürünün resmi Türkiye disbritörünü arıyorum ve bana kod verip ürünü kargolamamı istiyorlar.
Apple ürünlerinde ayrı bir hak tanınıyorsa onları paylaşmanızı bende isterim.

Apple tarafında kendi onaylı servisleri dışında işlem yapınca garanti dışı kalıyor büyük mağazalar orijinal servislerle çalışıyor. Telefoncu abiler teknik servis olarak da destek veriyorlar fakat orijinal parça takmıyorlar diye biliyorum. Apple sadece kendi belirlediği servislere orijinal parça gönderiyor. Büyük mağazalardan teknik destek almak daha güvenilir olduğu için o fark ödeniyor. Yanlışım varsa özür dilerim. Düzeltin lütfen.

Vatan'dan vs alınan Apple ürünü ile direkt Apple mağazadan ürünün garantisi farklı diye biliyorum yani Apple bakmıyor, örnek vermek gerekirse Vatandan alırsan Vatan ile muhatap oluyorsun veya KVK ama Apple'ın kendi mağazasından aldıysan direkt Apple servisi muhatap ile oluyorsun. Bu konuda Apple'ın kendi mağazasından almak çok daha mantıklı oluyor.

Örnek vermek gerekirse Vatan'dan ürünü aldın 1 ay sonra sorun çıktı birebir değişim istersen stokta yok vs diyebiliyor. Şikayetvar'da çok konu var.

Aslında şuanda dünyanın en güvenilir yöntemi , internetten alışveriş yapmak. Dünyanın çoğu ülkesindede geçerli olduğu gibi yasalarda şu belirtilmektedir ;
İnternet üzerinden sipariş verdiğiniz ürün 15 gün cayma imkanınızı doğurur. Fakat mağazadan aldığınız ürünün mağazada denemeniz için teşhiri varsa cayma hakkınız bulunmamaktadır. Üründen ürüne ve firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Enazından çoğu anayasada bu anlatılmak istenmiştir.

Aslında şu anda dünyanın en güvenilir yöntemi, internetten alışveriş yapmak. Dünyanın çoğu ülkesindede geçerli olduğu gibi yasalarda şu belirtilmektedir;
İnternet üzerinden sipariş verdiğiniz ürün 15 gün cayma imkanınızı doğurur. Fakat mağazadan aldığınız ürünün mağazada denemeniz için teşhiri varsa cayma hakkınız bulunmamaktadır. Üründen ürüne ve firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Enazından çoğu anayasada bu anlatılmak istenmiştir.

Hocam mesele 15 gün değil, diyelim 4 ay sonra cihaz bozuldu kim ile muhatap olacağım o zaman?
Hocam mağazadan almayın Amazon'dan alın.

Neden açıklar mısınız?

8-10 senedir bütün IPhone'larımı vatandan alırım genel aileme dahil. Kırıldığı, bataryasında problem çıktığı vakitler oldu sağ olsun vatan çalışanları çok iyi ilgilendi garanti kapsamında. Batarya probleminde telefonu sıfırı ile değişmişlerdi.

Geri
Yukarı