iPhone Kendiliğinden WhatsApp'ı Sildi

Elimle silmedim, telefon durduk yere uygulamayı sildi. Kafanıza göre kullanıcı hatası şeklinde karar verme cüretini nereden alıyorsunuz?

Burada markanın hatası yok ne yazık ki. İki yolunuz vardı. iCloud alanınız dolduysa aylık ödemeli 50GB'lık saklama alanı almak diğer yolu ise gereksiz uygulamaları veya fotoğrafları silmek.

Mesajımı neden kendi elinle düzenliyorsun arkadaşım? Mesajın orijinal hali öyle mi?
Moderatörler mesaj geçmişini görebilir. Gönderdikten sonra düzenlemiş olabilirsin (haha ihtimal değil, düzenledin tabii ki). Ben gördüğümü yanıtladım.

Burada markanın hatası yok ne yazık ki. İki yolunuz vardı. iCloud alanınız dolduysa aylık ödemeli 50GB'lık saklama alanı almak diğer yolu ise gereksiz uygulamaları veya fotoğrafları silmek.
Hali hazırda 500MB boş alanım vardı. Telefon beni her gün kullandığım uygulamayı silerek yer açacağı üzerine bilgilendirmedi. Aksine bunun böyle olduğuna dair hiçbir yerde hiçbir bilgi yok. Ne yani kullandığım uygulamayı silerek mi benden iCloud+ için para alacaklar?

Saçmalık dostum, saçmalık. Arada 5 dakika bile geçmedi.

Moderatörler mesaj geçmişini görebilir. Gönderdikten sonra düzenlemiş olabilirsin (haha ihtimal değil, düzenledin tabii ki). Ben gördüğümü yanıtladım.

Halihazırda 500 MB boş alanım vardı. Telefon beni her gün kullandığım uygulamayı silerek yer açacağı üzerine bilgilendirmedi. Aksine bunun böyle olduğuna dair hiçbir yerde hiçbir bilgi yok. Ne yani kullandığım uygulamayı silerek mi benden iCloud+ için para alacaklar?

Saçmalık dostum, saçmalık. Arada 5 dakika bile geçmedi.

Yani o kadar iPhone kullanıcısın da silinmiyor da sizde silinmesi de çok garip. Sizden habersiz birisi kullanılmayanları kaldır özelliğini aktif etmiş olabilir. Telefonun kendisi sizden habersiz yapmaz. Bu IOS'a aykırı. Benim de iPhone 5S'im vardı 16 GB. Sizin gibi ben de yedek sorunu çekiyordum. İstenmeyen uygulamaları kaldırayım mı diye önüme kutucuk çıkardı. Ben onu reddettim. Siz onu onaylamış olabilirsiniz.

iCloud+ farklı. Benim dediğim iCloud saklama alanını genişletme. Ayda 6.5TL olması lazım.

Ben düzenlemedim diye üstüne basa basa söylüyorum sanki, düzenledin yazıyor.

iOS'da kullanılmayan uygulamaları sil seçeneği var, yanlışlıkla o ayarı açık bırakmış olabilirsin düşüncesiyle kullanıcı hatası damgası vurdum sana. Durum öyle değilmiş, ki bunu da geçtim, gerçekten o seçeneğe baktığımda da kullanıcı verilerini silmediğini gördüm. Yani mesajımı düzenledim, dalgınlığıma gelmiş. Üzgünüm.

Yani o kadar iPhone kullanıcısın da silinmiyor da sizde silinmesi de çok garip. Sizden habersiz birisi kullanılmayanları kaldır özelliğini aktif etmiş olabilir. Telefonun kendisi sizden habersiz yapmaz. Bu IOS'a aykırı. Benim de iPhone 5S'im vardı 16 GB. Sizin gibi ben de yedek sorunu çekiyordum. İstenmeyen uygulamaları kaldırayım mı diye önüme kutucuk çıkardı. Ben onu reddettim. Siz onu onaylamış olabilirsiniz.

iCloud+ farklı. Benim dediğim iCloud saklama alanını genişletme. Ayda 6.5TL olması lazım.
Hocam kullanılmayanları sil adı üstünde kullanılmayanları. Bu özelliği uzun bir süre kullandım ve gerçekten de kullanmadıklarımı verileri saklayarak siliyordu. Bakın verileri saklayarak. Uygulama ikonu yok olmuyordu. Veriler olduğu gibi duruyordu. Buradaki sorunun onunla alakası yok.

Hocam kullanılmayanları sil adı üstünde kullanılmayanları. Bu özelliği uzun bir süre kullandım ve gerçekten de kullanmadıklarımı verileri saklayarak siliyordu. Bakın verileri saklayarak. Uygulama ikonu yok olmuyordu. Veriler olduğu gibi duruyordu. Buradaki sorunun onunla alakası yok.

O zaman WhatsApp'de ki yedekleme kapalı olabilir. Başka açıklaması yok bunun. iCloud ayarlarından bağımsız o ayar çünkü.

Ayarlar --> Genel --> Saklama Alanı --> "Kullanılmayanları kaldır" ayarınız aktif mi? Aktifse iPhone'un bir suçu yok, kapatmanız gerekirdi.

WhatsApp iCloud'a düzenli yedek alır normalde, o ayarı iptal mi ettiniz?
Öyle olsa bile uygulama verilerini silmiyor ve whatsapp böyle 1 2 hafta kullanılmayan bir şey değil o özellik kaldırmaz yani bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı