iPhone mu Samsung mu?

TheExclusive

Hectopat
Iki ünlü ve en çok kullanılan markalar. Genel bir sorudur, herkes aynı cevabı veremez, herkesin görüşü farklıdır. Ama burada iş değişiyor.

Iphone mu Samsung mu?

Ben Samsung derim. Kullanımı daha kolay geliyor bana nedense, tabi şunu da hiç sevmiyorum, her ay yeni telefon çıkartmak nedir yahu? :D

Sizce hangisi daha iyidir ve düşünceleriniz nedir seçtiğiniz marka için?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de değil.
İkisi de fiyatını hak eden ürünler üretmiyor.
Kullanıcıları düşünen firmalar değil bunlar.
Hocam Samsung Apple’a göre kullanıcılarını daha çok önemsiyor bence. En azından hala kulaklık girişi var, ve kullanıcıların isteği üzerine S9’da parmak izi sensörünün yeri de değişti.

Apple mi Samsung mu diye sormalisin.
Ya da Galaxy ya da Iphone.
Samsung ile Iphone kiyaslanabilir seyler degiller.
Elektronik urunlerde, fiyat pahalilastikca fiyat/performans orani duser. O sebeple pahali urun alacaksaniz her ozelligini son noktasina kadar kullanmayacaksaniz paranizi cope atiyorsunuz demektir.
Ben genel olarak IOS un daha seri fakat daha ozgurluk kisitlayici bir platform oldugunu dusunuyorum. Android telefonlarin donanimlari daha kuvvetli. Fakat daha kuvvetli donanima ragmen Iphone kadar hizli olamiyor cogu. Ayrica uzunca bir suredir en hizli islemci hep Iphone telefonlarda oluyor.
Bir zamanlar en iyi fotograf cekme performansi da Iphone'un elindeydi. Artik degil.
Her seye ragmen, benim yapmak istediklerimi yapabilmek icin IOS malesef yanlis bir tercih. Hizli bir Android telefonla da IOS'a yakin performans elde edebiliyorum, ayrica istedigim gibi at kosturabiliyorum. O sebeple benim tercihim Samsung. O da iki senedir parmak izi okuyucusunu arka tarafa kaydirdi, sirf bu yuzden bir sonraki telefonum Samsung olmayacak.

Fiyat performans, kamera, ekran tarafında Samsung daima Apple modellerinin önünde oldu. S8 ile beraber Samsung amiral gemisi modellerinin fiyatlarını ciddi derecede arttırdı Türkiye pazarında, işin içinde buradaki vergilerinin de payı var orası ayrı konu.

İki marka arasındaki temel farkı işletim sistemleri oluşturuyor. IOS, Android ekosistemine göre daha kararlı daha optimize ve daha içe kapalı bir sistem. Android ise daha özgürlükçü, özelleştirmeye daha yatkın ve daha gelişmiş bir işletim sistemidir.

İkisi arasından benim tercihim Samsung olurdu. Özellikle S8 serisinden sonra Samsung fiyat konusunda saçmalamaya başladı buna diğer orta segment cihazları da dahil, şansa ithalat garantili modelleri fiyat olarak yine uygun oluyor.

Iphone modelleri hiçbir zaman uygun fiyatlı olmadı her kesime hitap eden modeller değil. Samsung ise giriş, orta seviye, orta üst ve üst segment cihazlar üretiyor ve ürün çeşitliliği Iphone modellerine göre kat kat daha fazla bir marka, sadece giriş seviyesinde başarısız modelleri var, diğer segmentlerde çok iyi cihazları var.

Telefon pazarında en çok satış yapan firma da yine Samsung'dur, liderlik onun elinde. Bu liderliği tesadüfen almadı gerçekten iyi modeller üreten bir firma.

Telefon alımı konusunda ise fiyat performans oranına göre karar vermek mantıklıdır, ona göre bütçedeki en iyi telefon seçilmeli. Marka bağımlısı olmak iyi değil.

Fiyat performans, kamera, ekran tarafında Samsung daima Apple modellerinin önünde oldu. S8 ile beraber Samsung amiral gemisi modellerinin fiyatlarını ciddi derecede arttırdı Türkiye pazarında, işin içinde buradaki vergilerinin de payı var orası ayrı konu.

İki marka arasındaki temel farkı işletim sistemleri oluşturuyor. IOS, Android ekosistemine göre daha kararlı daha optimize ve daha içe kapalı bir sistem. Android ise daha özgürlükçü, özelleştirmeye daha yatkın ve daha gelişmiş bir işletim sistemidir.

İkisi arasından benim tercihim Samsung olurdu. Özellikle S8 serisinden sonra Samsung fiyat konusunda saçmalamaya başladı buna diğer orta segment cihazları da dahil, şansa ithalat garantili modelleri fiyat olarak yine uygun oluyor.

Iphone modelleri hiçbir zaman uygun fiyatlı olmadı her kesime hitap eden modeller değil. Samsung ise giriş, orta seviye, orta üst ve üst segment cihazlar üretiyor ve ürün çeşitliliği Iphone modellerine göre kat kat daha fazla bir marka, sadece giriş seviyesinde başarısız modelleri var, diğer segmentlerde çok iyi cihazları var.

Telefon pazarında en çok satış yapan firma da yine Samsung'dur, liderlik onun elinde. Bu liderliği tesadüfen almadı gerçekten iyi modeller üreten bir firma.

Telefon alımı konusunda ise fiyat performans oranına göre karar vermek mantıklıdır, ona göre bütçedeki en iyi telefon seçilmeli. Marka bağımlısı olmak iyi değil.
Başta söylediğin şey normal. Biz yabancı ürünler aldıkça yabancı ürünlerinde fiyatı artar.

Geri
Yukarı