iPhone nasıl şarj edilmeli?

EsTable

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 11 kullanıyorum. Spigen 27W adaptör ile hızlı şarj ediyorum. İnternette yazılara göre şarj seviyesini %20 ile %80 arasında tutmak iyiymiş. Anlamadığım nokta benim telefonumun %50 şarjı varken de taksam sıkıntı olmaz mı? Yani şarj %20'nin altına düşmediği sürece %5'de şarj edecek olsam takayım mı? Bir de ben iyileştirilmiş pil modunu kullanıyorum yani bataryanın %80nini kullanıyorum. Yine de tamamen şarj etmemem mi lazım yoksa zaten 80 olduğu için fulleyeyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iPhone 11 kullanıyorum. Spigen 27W adaptör ile hızlı şarj ediyorum. İnternette yazılara göre şarj seviyesini %20 ile %80 arasında tutmak iyiymiş. Anlamadığım nokta benim telefonumun %50 şarjı varken de taksam sıkıntı olmaz mı? Yani şarj %20'nin altına düşmediği sürece %5'de şarj edecek olsam takayım mı? Bir de ben iyileştirilmiş pil modunu kullanıyorum yani bataryanın %80nini kullanıyorum. Yine de tamamen şarj etmemem mi lazım yoksa zaten 80 olduğu için fulleyeyim mi?

Böyle bir şey yok eski cihazlarda vardı hatta bizzat Apple'a sordum ve bana fark etmeyeceğini söyledi.

Valla benim acil işim yoksa eski 5W adaptörü kullanıyorum, işim acil ise hızlı şarj destekli adaptörü kullanıyorum. Kendi mantığımla şunu düşünüyorum; bir bataryanın en büyük düşmanı ısıdır ve hızlı şarj bir süre de olsa bataryayı ısıtıyor. Bu yüzden hızlı şarjdan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum.

Yani elimden geldiğince 20'nin altına düşürmeden ama 20ye yakın şarj edeyim ve tamamen dolunca çıkarayım.
Vallahi benim acil işim yoksa eski 5W adaptörü kullanıyorum, işim acil ise hızlı şarj destekli adaptörü kullanıyorum. Kendi mantığımla şunu düşünüyorum; bir bataryanın en büyük düşmanı ısıdır ve hızlı şarj bir süre de olsa bataryayı ısıtıyor. Bu yüzden hızlı şarjdan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum.

Ben yeni aldım ve aksesuarsız aldım. O yüzden 5W adaptör yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı