iPhone Neden Yavaşlamıyor?

ProGamerBoss

Femtopat
Daha fazla  
iOS işletim sisteminin Android'e oranla çok daha stabil ve akıcı çalıştığını illaki fark etmişsinizdir. Ve bu nedenle de iPhone cep telefonları diğer marka telefonlara kıyasla çok daha az kasar veya hiç kasmaz! Peki sizce bunun sebebi nedir?

Sebebi açık kaynak olmaması. Böylece geliştiriciler optimizayonu daha iyi yapabiliyor. Çünkü optimize etmesi gereken cihaz sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Android tarafından binlerce ürün var.

Açık kaynak olmasının negatif taraflari var mı hocam?
@Aeklink hocam ciddiyim yani fazla bilgim yok. Negatif taraflari nelerdir? Aslında ilk soruyu soruş şeklim biraz değişikti. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Aslında yavaş(latı)lıyor. Apple itiraf etmişti.

iOS işletim sisteminin Android'e oranla çok daha stabil ve akıcı çalıştığını illaki fark etmişsinizdir. Ve bu nedenle de iPhone cep telefonları diğer marka telefonlara kıyasla çok daha az kasar veya hiç kasmaz! Peki sizce bunun sebebi nedir?
Yavaşladığını fark etmek için farklı iphone'lar ve/veya android'leri eş zamanlı kullanması gerek normal kullanıcıların.

Çatır çatır yavaşlıyor, yavaşlattırılıyor.

Unutmamak lazım ki iOS çok sınırlı bir işletim sistemi. Pek bir şey yapılamıyor dosya yöneticisi bile yok (yeni getirdikleri dosya yönetici gibi olmaya çalışan icattan haberim var). Ayrıca zamanla yavaşlatıldığı için davalar bile açılmıştı zamanında. Android'e gelince 2 bin liralık Android ile 40 bin liralık Android telefonu aynı kefeye koymak çok anlamsız. Amiral gemisi ve Çin marka olmayan iyi bir Android telefonun kastığını daha görmedim. İki işletim sisteminin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

Edit. Ryzen Treathripper ile windows xp çalıştırıyormuş gibi düşünebilirsin ioslu telefonu ilk aldığın zamanlarda :) (espiri)

Amiral gemisi ve Çin marka olmayan iyi bir Android telefonun kastığını daha görmedim.
Çin'li olmayan markadan kastınız örneğin Samsung ise geçenlerde mağazada elime aldığım S22 kasıyordu.

Android kullanıyorum ve kabul ediyorum, kasmayan Android yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı