iPhone otomatik güncelleme açık olmasına rağmen indirmiyor

one of a kind

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Otomatik güncelleme açık olmasına rağmen yazılım güncellemeleri geldiğinden haberim bile olmuyor. Kendim yazılım güncellemesi kısmına girersem bir güncelleme gelip gelmediğini fark ediyorum. Bunun sebebi nedir? Telefonu alalı 1 yıl olacak son 5 6 aydır böyle önceden yazılım güncellemelerini otomatik kendi yükleyip geceleri kurardı.

Genelde şarj kablosuna bağlı olduğu zaman kuruyor. Bir de güncelleme ayarlarında iki tane seçenek var. Onlar da açık değil mi?

Genelde şarj kablosuna bağlı olduğu zaman kuruyor. Bir de güncelleme ayarlarında iki tane seçenek var. Onlar da açık değil mi?

Evet ikisi de açık. Şarj kablosu bağlıyken ve gece kurduğunu biliyorum fakat bende indirme işlemi bile olmuyor kurma kısmını geçtim. Var olan güncellemeyi gün içinde kendisi indirebiliyor diye biliyorum eğer o da gece şarjdayken olmak zorundaysa belki bir süredir geceleri şarja takmamamdan kaynaklı olabilir.

Evet ikisi de açık. Şarj kablosu bağlıyken ve gece kurduğunu biliyorum fakat bende indirme işlemi bile olmuyor kurma kısmını geçtim. Var olan güncellemeyi gün içinde kendisi indirebiliyor diye biliyorum eğer o da gece şarjdayken olmak zorundaysa belki bir süredir geceleri şarja takmamamdan kaynaklı olabilir.
Ben geçen gün 15.2.1 güncellemesini kaçırmışım. Yazı falan da görememiştim, sonradan haberim oldu. Dediğiniz gibi Ayarlar'a girmeden ve yenilemeden asla gözükmüyor. Ben de pek geceleri şarja bırakmam. Küçük güncellemelerde Apple indirtmiyor olabilir.

Ben geçen gün 15.2.1 güncellemesini kaçırmışım. Yazı falan da görememiştim, sonradan haberim oldu. Dediğiniz gibi Ayarlar'a girmeden ve yenilemeden asla gözükmüyor. Ben de pek geceleri şarja bırakmam. Küçük güncellemelerde Apple indirtmiyor olabilir.

Evet bir arkadaşımın telefonuna baktık onun iPhone 8 modeli gerçi ama sürümü 15.1'di. Sanırım genel olarak son zamanlarda olan bir durum bu. Benim 15.1'de şu an sürümüm ve Ekim ayında yayınlanmış 15.2'nin geldiğini fark etmemişim bile üstüne 15.2.1 gelmiş.

Bir an acaba cihazda Jailbreak mi var diye işkillenmedim değil çünkü Jailbreak'li cihazlarda böyle şeyler olabiliyor diye duymuştum fakat telefon hiçbir zaman elimden çıkmadı başka birisinin ulaşabileceği bir şekilde. Uzaktan da böyle bir işlem yapılamıyor sanırım. Benimki biraz gereksiz kuruntu sanırım. :D

Benimki biraz gereksiz kuruntu sanırım. :D
Gereksiz değil de sorgulamak diyelim. Çünkü olması gerektiği gibi çalışmıyor.

Dert edecek bir şey yok. Geçen 15.2 güncellemesinde benimkini otomatik indirmişti ve bildirim yollamıştı. Bu seferki güncellemede sizinki gibi oldu. Kafasına göre...

Yeni konular

Geri
Yukarı