iPhone SE 2 kutudan çıktığında ne yapılmalı?

NoobEller

Hectopat
Merhaba bugün iPhone SE 2 siparişi verdim. Hiç iPhone kullanmadım. Konu'da dalga geçmiyorum. Telefon kutudan çıktığında eskilerdeki gibi şarjı sonuna kadar bitirilip 1 gece boyunca şarjda mı bırakılmalı yoksa normal olarak kullanılmalı mı? Ek olarak şarjı %20-%80 arası tutmak işe yarar mı?

MerthanXCA

Decapat
Yer
Merthn
Merhaba bugün iPhone SE 2 siparişi verdim. Hiç iPhone kullanmadım. Konu'da dalga geçmiyorum. Telefon kutudan çıktığında eskilerdeki gibi şarjı sonuna kadar bitirilip 1 gece boyunca şarjda mı bırakılmalı yoksa normal olarak kullanılmalı mı? Ek olarak şarjı %20-%80 arası tutmak işe yarar mı?

Direk kullanın onlar eskide kaldı (li-po)

ThePunisher90

Hectopat
O sabaha kadar şarj etme olayları çok eskide kaldı. İlk şarı bitene kadar kullanın daha sonra şarja takın. %20-80 arası kullanmak batarya ömrünü uzatıyor bu bir gerçek. Ek olarak şarja takılıyken çok fazla kullanmamaya ve oyun oynamamaya özen gösterin batarya ömrünü çok öldürüyor.

Luthienn

Kilopat
Kutun ince gelirse iade et.

KS
NoobEller

NoobEller

Hectopat
Hayır. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şarj her türlü hızlı bitecektir.
Her türlü hızlı bitecek derken?
Kutun ince gelirse iade et.
Neden şu şarj aleti dolayısı ile mi?
O sabaha kadar şarj etme olayları çok eskide kaldı. İlk şarı bitene kadar kullanın daha sonra şarja takın. %20-80 arası kullanmak batarya ömrünü uzatıyor bu bir gerçek. Ek olarak şarja takılıyken çok fazla kullanmamaya ve oyun oynamamaya özen gösterin batarya ömrünü çok öldürüyor.
İlk şarjı bitirmem şart mı yani kutudan çıktığında.

YiğitYVZ

Kilopat
Yer
Liberty City’de tatil yapıyor.
Öncellikle hayırlı olsun eğer ilk kez bir iPhone kullanacaksanız kurulumdan önce bir Apple ID hesabı oluşturun bütün verileriniz buraya kaydedilicek çünkü. Android’den geçiyor iseniz İOS’a Taşı uygulamasından bütün verilerinizi aktarın. Ve:

Jelatini yavaş yavaş o çatırdama sesi gelecek şekilde çıkarın. :D

Yeni konular

Yukarı