iPhone SE 2 kutudan çıktığında ne yapılmalı?

Bende üniversite zamanları 5S almıştım yeni çıkmıştı. 7 yıldır kullanıyorum. Cihazın başına neler geldi ölmedi hala. Bir kere klozete düştü. Bir kere sofra bezinde unutup sofra bezini silkelerken aşağı toprak zemine düştü. Sadece kenarları ezildi ve çizildi. Arka tarafı, ön tarafı çiziksiz sapasağlam duruyor hala. Hiç servise bile gitmedi. İçini sadece geçen yıl batarya hakkın rahmetine kavuştuğu için açtım batarya değişimi için. O dönem bir öğrenci olarak çok iyiydi benim için. Ama şimdi iş güç sahibi biri olarak tatmin etmiyor artık. XS'e geçince ne yapacağım bilmiyorum açıkçası :) Siz hangi cihazdan geçiyorsunuz?
Ben direkt tuşlu telefondan yüksek atlama yapıyorum dostum daha önceden dokunmatik deneyimim olsa da ilk göz ağrım olacak.

Bende üniversite zamanları 5S almıştım yeni çıkmıştı. 7 yıldır kullanıyorum. Cihazın başına neler geldi ölmedi hala. Bir kere klozete düştü. Bir kere sofra bezinde unutup sofra bezini silkelerken aşağı toprak zemine düştü. Sadece kenarları ezildi ve çizildi. Arka tarafı, ön tarafı çiziksiz sapasağlam duruyor hala. Hiç servise bile gitmedi. İçini sadece geçen yıl batarya hakkın rahmetine kavuştuğu için açtım batarya değişimi için. O dönem bir öğrenci olarak çok iyiydi benim için. Ama şimdi iş güç sahibi biri olarak tatmin etmiyor artık. XS'e geçince ne yapacağım bilmiyorum açıkçası :) Siz hangi cihazdan geçiyorsunuz?
5S en kral iPhone’dur benim için SE’ye 5S’den geçtim bende. :D

SE mi kullanıyorsunuz şu anda. Bir kaç deneyim aktarabilir misin?
Evet sizin gibi daha yeni geçtim sayılır. @LUCİMAZE ’in tavsiyesi ile aldım. Siz zaten tuşlu telefondan geçtiğiniz için ekran gayet yeterli olacaktır benim en büyük kaygımdı. Batarya konusuna gelince daha yeni kullanmaya başladığım için geniş bir yorum yapamam ama ben fazla bakmadığım için 1 gün yetiyor zaten 5S kullanırkende 7-8 saat ekran süresi alıyordum. Performansa zaten lafım yok A13 Bionic gibi güçlü bir işlemcisi var. Ama tavsiyem aldığınızda iOS 14’e güncellememeniz bu konuda biraz beklemeniz gerek.

Evet sizin gibi daha yeni geçtim sayılır. @LUCİMAZE tavsiyesi ile aldım. Siz zaten tuşlu telefondan geçtiğiniz için ekran gayet yeterli olacaktır benim en büyük kaygımdı. Batarya konusuna gelince daha yeni kullanmaya başladığım için geniş bir yorum yapamam ama ben fazla bakmadığım için 1 gün yetiyor zaten 5S kullanırkende 7-8 saat ekran süresi alıyordum. Performansa zaten lafım yok A13 Bionic gibi güçlü bir işlemcisi var. Ama tavsiyem aldığınızda iOS 14’e güncellememeniz bu konuda biraz beklemeniz gerek.
Neden güncellememeliyim beta'dan çıkmadı mı daha? Performans sıkıntıları mı var.

Neden güncellememeliyim beta'dan çıkmadı mı daha? Performans sıkıntıları mı var.
Tam sürüm çıktı hatta 14.1 sürümüde çıktı ama hala batarya sıkıntısını çözmediklerini düşünüyorum. İOS 14, 13’e göre daha fazla güç tüketiyor bu da SE’nin bataryası için kötü bir şey.

Tam sürüm çıktı hatta 14.1 sürümüde çıktı ama hala batarya sıkıntısını çözmediklerini düşünüyorum. İOS 14, 13’e göre daha fazla güç tüketiyor bu da SE’nin bataryası için kötü bir şey.
Anladım bu konuyu araştıracağım telefon gelsin de.

5S en kral iPhone’dur benim için SE’ye 5s’den geçtim bende. :D

5S zaten son inovatif iPhone modeli. Dünyanın ilk 64 Bit mobil işlemcisini (A7) barındırıyordu. Parmak izi olan telefonlar daha önce olsa da Apple ilk kez bu kadar akıcı bir parmak izi okuyucusu deneyimini yaşattı kullanıcılara 5S ile. GPU anlamında da çok güçlü bir cihaz. O dönem çıkan 32 Bit telefonlar PUBG'yi zar zor açarken, 64 Bit 5S çatır çatır açıyor ve oynatıyor. Tek sorunu bataryası işte. A7 işlemci çok güçlü olduğu için batarya çok gitmiyordu. Ama yine de efsane bir cihazdı. 7 yıl güncelleme aldı. 6 yıl büyük güncelleme + 1 yıl güvenlik güncellemesi ile ömrünü tamamladı. En son Temmuz ayında 12.4.8 gelmişti. Gönül ister ki İOS 14'de gelsin ama kaldıramaz herhalde yeni sürümleri. Dark Mode gibi özelliklerden ötürü XS ile değiştireceğim kendisini.

Hocam XS’e verecek bütçeniz varsa 12 mini’de alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görür görmez tıkladım ve izledim severim iPhonedo’nun videolarını. 12 böyle ise 12 mini’de güzeldir. Bu yeni seriye 5S kadar hastayım diyebilirim.

Çok büyük ihtimal olmasa da umarım 12 mini’nin fiyatı SE ile 11 arasında olmaz. Yoksa SE’yi yerden yere vururum. :)

Hocam XS’e verecek bütçeniz varsa 12 mini’de alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görür görmez tıkladım ve izledim severim iPhonedo’nun videolarını. 12 böyle ise 12 mini’de güzeldir. Bu yeni seriye 5S kadar hastayım diyebilirim.

Çok büyük ihtimal olmasa da umarım 12 mini’nin fiyatı SE ile 11 arasında olmaz. Yoksa SE’yi yerden yere vururum. :)
İphone 12 mini 8 bin civarında bekleniyor kankam hatta daha fazla.

Geri
Yukarı