iPhone SE 2016'dan SE2020'ye geçmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam tavsiye etmem diyorsunuz ve nedeni olarak ben S10+ kullandım memnunum diyorsunuz.
Ben alacağım zaman bu iki telefon aynı fiyattaydı. Çok araştırma yaptım ikisi arasında ve iphone se 1.nesilden sonra 2.nesle geçmek yerine S10+ aldım. İyi ki de almışım diyorum işte. Büyük ama kaba durmayan dinamik AMOLED ekran. 6-7 saat batarya süresi, iyi bir işlemci performansı. Ne ararsam var. Iphone alacaksam gider 11-12 modellerine bakarım. Kırpılmış, parası olmayanlar alabilsin diye çıkarılmış eksik bir telefon almak mantıksız. Hadi belki ilk çıktığı zaman olsa neyse. Şuan yurtdışında yüzüne bakılmıyor artık bu modelin Iphone 12 mini varken.

Bu paralara değmez ben hadi ilk nesil SE'yi 1400 lira diye almıştım çok sıcak fırsattı.

Ben alacağım zaman bu iki telefon aynı fiyattaydı. Çok araştırma yaptım ikisi arasında ve iphone se 1.nesilden sonra 2.nesli geçmek yerine S10+ aldım. İyi ki de almışım diyorum işte. Büyük ama kaba durmayan dinamik AMOLED ekran. 6-7 saat batarya süresi, iyi bir işlemci performansı. Ne ararsam var. Iphone alacaksam gider 11-12 modellerine bakarım. Kırpılmış, parası olmayanlar alabilsin diye çıkarılmış eksik bir telefon almak mantıksız. Hadi belki ilk çıktığı zaman olsa neyse. Şuan yurtdışında yüzüne bakılmıyor artık bu modelin Iphone 12 mini varken
Aldiginiz zaman ayni fiyattaydi da suanda SE 2020 4800 civarina bulunabiliyorken S10+ 6500 civarinda. Yanlisim varsa duzeltin lutfen. Ayrica islemci performansi iyi tabii ama SE 2020'den iyi degil, neden arti ozellik olarak saydiniz anlamadim karsilastirirken.

Ben alacağım zaman bu iki telefon aynı fiyattaydı. Çok araştırma yaptım ikisi arasında ve iphone se 1.nesilden sonra 2.nesli geçmek yerine S10+ aldım. İyi ki de almışım diyorum işte. Büyük ama kaba durmayan dinamik AMOLED ekran. 6-7 saat batarya süresi, iyi bir işlemci performansı. Ne ararsam var. Iphone alacaksam gider 11-12 modellerine bakarım. Kırpılmış, parası olmayanlar alabilsin diye çıkarılmış eksik bir telefon almak mantıksız. Hadi belki ilk çıktığı zaman olsa neyse. Şuan yurtdışında yüzüne bakılmıyor artık bu modelin Iphone 12 mini varken
SE 399 dolar. 12 mini 699 dolar. 300 dolarlık farkı da üstüne biraz para koyarak tamamlıyoruz sanırsam.

Android kullanmak isteyen s10+ alır ki fiyat bakımından SE'den yine daha pahalı olduğunu görüyorum. iPhone kullanmak isteyen SE alır. Ha A13 Bionic ve iOS ile rekabet edebileceğini hiç sanmıyorum.

Aldiginiz zaman ayni fiyattaydi da suanda SE 2020 4800 civarina bulunabiliyorken S10+ 6500 civarinda. Yanlisim varsa duzeltin lutfen. Ayrica islemci performansi iyi tabii ama SE 2020'den iyi degil, neden arti ozellik olarak saydiniz anlamadim karsilastirirken.
Doğrudur onun hakkında bir fikrim yok. Eğer öyleyse özür dilerim. Belki S20 FE modeline de bakılabilir o zaman.

İşlemci yani üzmüyor anlamında demek istedim.

5K bandında iPhone SE almak bana göre saçmadır sadece markaya para vermiş olursunuz ayrıca pahalı markaların ucuz ürünlerini almanın sonucu hüsrandır 5K bandında iPhone seden çok çok iyi telefonlar var. 2.5 k telefonlar ile aynı seviyede şu an sırf aynadan fotoğraf çekince iPhone logosu görünmesi için 5K vercekseniz siz bilirsiniz.😐

Ayrıca bataryası, ekranı ve kamerası fiyatına göre yetersizdir.

iPhone 11 Pro Max ile aynı ic parcaları olan sadece kasası farklı olan bu telefon cok iyi istersen o 2.5 klık telefonlarla Speedtest yap anlarsın bu arada Android alacaksan 2 yıl sonra yavaslar. (bu telefonları kullananlar iPhone6 5 SE1 memlunlar cunku telefon hala ilk gune yakın bir hızda ) ama sokakta S7, S6 kullanan azdır cunku telefon ya bozulmus ya kırılmıs...

Son düzenleyen: Moderatör:
SE 399 dolar. 12 mini 699 dolar. 300 dolarlık farkı da üstüne biraz para koyarak tamamlıyoruz sanırsam.

Android kullanmak isteyen s10+ alır ki fiyat bakımından SE'den yine daha pahalı olduğunu görüyorum. iPhone kullanmak isteyen SE alır. Ha A13 Bionic ve iOS ile rekabet edebileceğini hiç sanmıyorum.
Bence sadece bataryası sebebiyle bile alınmaması gereken bir cihaz. Apple'ın elinde kalan eski model parçaları birleştirerek, biraz da parası olmayanların paralarını cukkalayalım mantığında çıkarılmış bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Bir yenilik, inovasyon barındırmıyor. Ekran paneli 2010 yılında çıkan Iphone 4 ile aynı, hatta ppi değeri düşük, üstüne AMOLED yok, ekran FullHD bile değil. Ayıptır ya. Bu telefonun neyi var allah aşkına? Sadece işlemci...

SE 2020 alınır mı?
Forumdakiler:

Ekran kötü?
Ama işlemcisi iyi abi.

Kullanım süresi az?
Ama işlemcisi iyi abi.

İşletim sistemi?
Ama işlemcisi iyi abi.

Fiyatı?
Ama işlemcisi iyi abi.

Diğer telefonlara kıyas.
Ama işlemcisi iyi abi.

Kamera pek iyi değil gibi?
Ama işlemcisi iyi abi.

Ekran gövde oranı az.
Ama işlemcisi iyi abi.

Ekran gövde oranı az.
Ama işlemcisi iyi abi. Kardesim o telefon Home tusunu sevenler için cıktı bilip bilmeden konusma git PUBG mobilde uc hilesi yap.
Bu arkadaşlar Cem Yılmaz bence adam hala savunuyor Samsung S20 Ultra getirsem SE 20'yi savuncaklar hala bence Apple ajanı bunlar parayla göndermişler.

Yaşın kac?
FE kronik sorunlu.

Doğrudur onun hakkında bir fikrim yok. Eğer öyleyse özür dilerim. Belki S20 FE modeline de bakılabilir o zaman.

İşlemci yani üzmüyor anlamında demek istedim.

Bir telefon.

Bence sadece bataryası sebebiyle bile alınmaması gereken bir cihaz. Apple'ın elinde kalan eski model parçaları birleştirerek, biraz da parası olmayanların paralarını cukkalayalım mantığında çıkarılmış bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Bir yenilik, inovasyon barındırmıyor. Ekran paneli 2010 yılında çıkan Iphone 4 ile aynı, hatta ppi değeri düşük, üstüne AMOLED yok, ekran FullHD bile değil. Ayıptır ya. Bu telefonun neyi var allah aşkına? Sadece işlemci...
SE 2020'den cevaplıyorum. Büyük ekran alıp piksel piksel fotoğraf çekmek istemiyorum. Arkadaş ortamında "bekleyin geliyorum" demek istemiyorum. Şarj konusunda da kullanmadan yorum yapılmaması gereken bir cihaz. 5-6 saat ekran süresini çok rahat veriyor. Günde 5 saatten fazla telefona bakan da zaten oyuncak alsa yeridir. Ekranını çok gömdünüz de ben hiçbir kötü yanını göremedim yani. Herhangi bir yerde telefonu cebimden çıkardığımda ekran küçük diye gözüme yaklaştırmıyorum. Güneş altında parlaklık yetmiyor diye gölge de yapmıyorum. Ev içerisindeyim diye pil ömrünü korumak adına 20-80 arası telefonu kullanıyorum ve tam 3 saat 40 dakika ekran süresi sunuyor.

Günde 20 saat telefona bakmadan duramayan, gözü 10 inç ekrana bakmaktan ve pubg oynamaktan buruşmuş kişilerin almaması gereken bir telefon. Ben de meraklısı değilim 400 dolarlık telefona 5000 vermeye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı