iPhone SE 2020 5GHz Wi-Fi ağına modemin yanına gitmeden bağlanmıyor

Ditarium

Centipat
Arkadaşlar, 2 gün önce iPhone SE 2020 aldım. Sıkıntım başlıktaki gibi. Evdeki Kablonet internetimde 5GHz Wi-Fi ağına modem yanına gitmeden bağlanamıyorum. Yan odadan 2.4GHz Wi-Fi ağına katılabiliyorum fakat 5GHz Wi-Fi ağına katılamıyorum. Telefonun ağ ayarlarını sıfırladım. Başka yapabileceğim bir şey var mıdır?
Teşekkür ederim.

The Executioner

Kilopat
Makaleler
6
5 GHz frekans hızında kapsama alanı daha çok daralacaktır çünkü yüksek frekansta Wi-Fi sinyalleri duvardan kolaylıkla geçemiyor. 2.4 GHz’de kalmasını öneririm.

LAglace

Kilopat
Ben de SE 2020 ile Wi-Fi problemi yaşıyorum, 6 aydır güncellemelerle falan da düzelmedi bu sorun. Ayarlara girmeden Wi-Fi'a bağlanmıyor, bağlantı kopuyor, bazen ağları hiç görmüyor vesaire.

Bakmak isterseniz videosu da var:

KS
Ditarium

Ditarium

Centipat
Modemin yanına gidip bağlanıp, odama tekrar geldiğimde bağlı kalıyor garip bir şekilde :D

frukoin

Hectopat
Ben de 5 gün önce aldım. Eski telefonum olan Samsung Galaxy J4+ banyoda 3 diş çekerken, iPhone SE 2020 Wİ-Fİ ağını görmüyor bile. Umarım yazılımsal bir durumdur da çözülür. Donanımsal ise işimiz var. Apple'ın olaya el atması lazım.

LAglace

Kilopat
Apple Genius Bar'a götürdüğümde telefonu gönderip 10 gün inceleyip soruna bakacaklarını söylediler ben de yedeğimi eski telefonuma aktaramadığım için göndermedim. Eğer imkanınız varsa servise gönderin, incelesinler. Birçok kişide bu sorun mevcut ama hala ne bir açıklama yaptılar ne de güncellemeyle düzelttiler.

sthtoremember

Decapat
Ben de 5 gün önce aldım. Eski telefonum olan Samsung Galaxy J4+ banyoda 3 diş çekerken, iPhone SE 2020 Wİ-Fİ ağını görmüyor bile. Umarım yazılımsal bir durumdur da çözülür. Donanımsal ise işimiz var. Apple'ın olaya el atması lazım.
Sorun donanımsal maalesef. Yüksek ihtimalle güncellemeyle falan çözülmeyecek. Cihazın anten sorunu var galiba.

Yukarı