iPhone SE 2020 alınır mı?

Donanım çok iyi ama batarya olayı beni de düşündürüyor. Ben yeni modelleri bekleme kararı aldım 1-2 ay daha. Duruma göre iPhone 11 ya da yeni modellere geçebilirim. İlk seri SE kullanıcısı olarak bu sefer yeterince tatmin etmedi yeni cihaz. Eskisi 6S'ye göre daha iyiydi mesela şarj ve performans konusunda.

Bu mesajı yazdıktan bir ay sonra aldım galiba. Belki o kadar bile geçmemişti. Bu ülkede yarının ne olacağı belli değil. Riske atmadım. :D

@349398 şu anda zaten 5s kullandığımdan ekranın sorun olacağını hiç sanmam 🙂 4 senedir kullanıyorum, hatta 5. senesine yaklaşıyor telefon iyice. Ama artık ömrünü dolduruyor gibi hissediyorum, bu nedenle iPhone SE de gayet uygun bir model gibi geliyordu zaten (A13 Bionic sayesinde performans konusundan bahsetmeyi gerek görmedim). Ama açıkçası Galaxy A71'in de getirdiği özellikler açıkçası bana göre iyi göründüğünden (Orta segment bandında en azından), ikisi arasında kalmıştım biraz. Ama gördüğüm kadarıyla batarya ömrü konusunda SE tarafında da çok endişelenmem gerekmiyormuş.

@349398 şu anda zaten 5s kullandığımdan ekranın sorun olacağını hiç sanmam 🙂 4 senedir kullanıyorum, hatta 5. senesine yaklaşıyor telefon iyice. Ama artık ömrünü dolduruyor gibi hissediyorum, bu nedenle iPhone SE de gayet uygun bir model gibi geliyordu zaten (A13 Bionic sayesinde performans konusundan bahsetmeyi gerek görmedim). Ama açıkçası Galaxy A71'in de getirdiği özellikler açıkçası bana göre iyi göründüğünden (Orta segment bandında en azından), ikisi arasında kalmıştım biraz. Ama gördüğüm kadarıyla batarya ömrü konusunda SE tarafında da çok endişelenmem gerekmiyormuş.
Dediğiniz gibi batarya konusunda çok endişelenmeye gerek yok, sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum. Ayrıca A71 de oldukça iyi bir model. Bence sizin burada Android mi yoksa iOS mu kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. İki telefonun da sizi pişman edeceğini, üzeceğini zannetmiyorum.

Hayır, SE aldım yine. Mağazada gezerken inceleme fırsatım oldu. Eski telefonu da alırız dediler ve iyi bir teklif verdikleri için almış bulundum bir an. :D.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın kaç GB olan modelini aldınız. Ben de 11 aldım. 1 ay falan olacak keşke iPhone 12 modellerini bekleşey mişim diyorum :)

Hocam 11 ile ilgili görüşlerinizi belirtir misiniz ben de alacağım kısmetse. Artı ve eksi yönleri neler?

Ekranı LCD seni çok tatmin etmeyebilir. Çerçeveleri biraz kalın göze batıyor ama kırmızı veya siyah modelini tercih edersen nisbeten biraz daha örtüyor kalınlıgı. Kamerası performansı bataryası seni aşırı memnun eder. Hücresel verim hep açık. Normal kullanımda 9 10 saate kadar ekran süresi alıyorum. Ben 12 modellerinin çıkmasını bekle derim. Tabi ki nasıl bir fiyatla çıkarlar orası muamma. Kısacası eksi yönleri ekranı ve tasarımı paslanmaz çelik kullanmamışlar. Artıları ise performansı kamerası ve bataryası diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı