iPhone SE 2020 alınır mı?

Bütçe
5000

PolattAlemdar

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 570 4GB RYZEN 3 3200G 16GB RAM A320M ANAKART 1TB HDD
Meslek
BORSA
5000 TL bütçem var. Bu zamana kadar Android kullandım, biraz da iOS'u deneyimlemek istiyorum ama pil konusunda kararsızım.

Oyun oynamıyorum; sadece film, video gibi şeyler için kullanacağım. Sizce alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
5000 TL bütçem var. Bu zamana kadar Android kullandım, biraz da IOS'u deneyimlemek istiyorum ama pil konusunda kararsızım.

Oyun oynamıyorum; sadece film, video gibi şeyler için kullanacağım. Sizce alınır mı?

Film ve video gibi şeyler için alırsanız pil sizi çok üzer hocam.

Şimdi gelip birkaç kişi "abi iOS abi iOS hemen al Android pişmanlıktır abi iOS al Apple iPhone kraldır abi" yazacak ama siz onları dinlemeyin çünkü modelin bataryası gerçekten kötü.

S20 FE SD versiyonunu öneririm 5400 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Batarya kapasitesi maalesef düşük fakat cihaz oldukça güçlü ve stabil. Üstelik 5-6 yıl yazılım desteği var. Bataryayı bir kenara bıraktığımızda cihazın işlemcisi ve kamerası oldukça iyi. Kendim iPhone 7 kullanıyorum ve telefonda oyun oynamayı seven biri değilim, hiç oynamam. Bataryası 1 günü çıkarmasa da beni zorlamayacak şekilde gayet götürüyor.

Batarya kapasitesi maalesef düşük fakat cihaz oldukça güçlü ve stabil. Üstelik 5-6 yıl yazılım desteği var. Bataryayı bir kenara bıraktığımızda cihazın işlemcisi ve kamerası oldukça iyi. Kendim iPhone 7 kullanıyorum ve telefonda oyun oynamayı seven biri değilim, hiç oynamam. Bataryası 1 günü çıkarmasa da beni zorlamayacak şekilde gayet götürüyor.

Katılıyorum hocam cihaz gerçekten çok güzel ama batarya ve ekran olarak oldukça zayıf.

Film ve video gibi şeyler için alırsanız pil sizi çok üzer hocam.

Şimdi gelip birkaç kişi "abi iOS abi iOS hemen al Android pişmanlıktır abi iOS al Apple iPhone kraldır abi" yazacak ama siz onları dinlemeyin çünkü modelin bataryası gerçekten kötü.

S20 FE SD versiyonunu öneririm 5400 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Hocam ben dış görünüşe biraz fazla takılıyorum Samsung S20 FE fazla büyük ve kaba geliyor gözüme iPhone SE daha zarif.

Hocam ben dış görünüşe biraz fazla takılıyorum Samsung S20 FE fazla büyük ve kaba geliyor gözüme iPhone SE daha zarif.

Dediğiniz gibi zaten hocam ama S20 FE'nin de 1821 mAh bataryası olsa o da o öyle olurdu diye düşünüyorum.

Ekranın ve bataryanın S20 FE'ye göre oldukça kötü olmasını sıkıntı etmezseniz SE 2020 alabilirsiniz ama gün içinde cihazı fazla kullanıyorsanız SE 2020 sizi oldukça üzer.

Film, video için alacaksanız ekran ve batarya sizin için en önemli faktörler. Bu cihazda bu 2 faktör de berbat. Bataryasını günde 2 kez şarj edersiniz ayrıca film izlemek için çok küçük bir ekrana sahip. Arkadaşların önerdiği cihazda Super AMOLED ekran. var. Film, video için renk doğruluğunu çok iyi sunar. Ayrıca ekran alanı büyük. Kesinlikle iPhone SE2020 almayın.

5000 TL bütçem var. Bu zamana kadar Android kullandım, biraz da iOS'u deneyimlemek istiyorum ama pil konusunda kararsızım.

Bu kadar iOS deneyimlemek istiyorsanız, bu bütçenin biraz daha üstüne koyun XR alın? Neticede daha büyük ekranı var ama batarya konusunda bir yorum yapamayacağım, muhtemelen günü çıkarmaz diye düşünüyorum. Ben şahsen bu fiyat aralıklarında hâlen Android tercih edilmesini daha mantıklı buluyorum. 7500 ve üzerine çıktığımızda iPhone 11 ve iPhone 12 mini ile devam edebilirsiniz ancak, şu fiyat aralığında gerçekten Android bir telefon bana göre en azından daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Oyun oynamıyorsanız eğer batarya sizi idare eder. iOS dünyasına geçtiğiniz zaman Android telefonlara daha farklı bakıyorsunuz 🙂

Hocam kaç yıl boyunca iOS cihaz kullandım.
IOS'u çok sevdim ama Android dünyasına farklı bakmadım.
Çok abartıyorsunuz, bu IOS'u gerçekten çok güzel bir yazılım, One UI bile iOS ile yarışamaz ama IOS'un çok iyi olması Android'i kötü yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı