iPhone SE 2020 alınır mı?

Bütçe
5000
Bunu bana hitafen yazdığınızı sayarak bana Apple fanı demeye çalıştığınızı zannediyorum.

1- önceki karşılaştığımız konularda belirttiğim gibi bende bir Android kullanıcısıyım.

2- bana fanboy demenize rağmen geçmişteki mesajlarınıza bakıyorumda adamı IOS'tan vazgeçerebilmek için elinizden geleni ardınıza koymamışsınız.

Hocam film, video, dizi için kullanacağım diyen adama 4.7 inçlik telefon öneriyorsunuz? Kenarları da sayarsak 4.3-4.4 falan telefonun ekranı fanboy olsanız böyle öneri yapmazsını yani ya.
Ayrıca tutupda ufacık ekranda ortalama parlaklık ile izleyecek hali yok, parlaklığı sona çektiği zamanda batarya 4-5 saat dayanır.

Hocam film, video, dizi için kullanacağım diyen adama 4.7 inçlik telefon öneriyorsunuz? Kenarları da sayarsak 4.3-4.4 falan telefonun ekranı fanboy olsanız böyle öneri yapmazsını yani ya.
Ayrıca tutupda ufacık ekranda ortalama parlaklık ile izleyecek hali yok, parlaklığı sona çektiği zamanda batarya 4-5 saat dayanır.

Yani şimdi adamın geçmişteki mesajlarına bakarsan tasarıma o kadar da önem vermediğini anlarsın ki tasarıma önem verse bize en başta "iPhone SE 2020 almalı mıyım?" demezdi. En başta tasarıma önem veren birisi olsaydı bırak iPhone'u Android telefonlar listesini konunun altına direk yapıştırır her farklı modelden ayrı ayrı bahsederdim. Pil konusuna gelecek olursakta bende pilin oyun oynamayacaksa idare olduğunu söylemiştim. İnanır mısınız bilmiyorum ama 2000 mAh bataryaya sahip bir telefona sahibim ve günüm yarısından fazlası video izlemekle geçiyor buna rağmen idare ediyor diyebilirim.

Son düzenleme:
Yani şimdi adamın geçmişteki mesajlarına bakarsan tasarıma o kadar da önem vermediğini anlarsın ki tasarıma önem verse bize en başta "iPhone SE 2020 alınır mı?" demezdi. Zaten en başta tasarıma önem veren birisi olsaydı bırak IPhone'u Android telefonlar listesini konunun altına direk yapıştırır her farklı modelden ayrı ayrı bahsederdim. Pil konusuna gelecek olursakta bende pilin oyun oynamayacaksa idare olduğunu söylemiştim. İnanır mısınız bilmiyorum ama 2000 bataryaya sahip bir telefona sahibim ve günüm yarısından video izlemekle geçiyor buna rağmen idare ediyor diyebilirim.

Hocam sorun tasarım değil. Sorun ekran boyutu, o boyutlarda bir cihaz ile dizi, film izleyen herkes keyif alamaz çünkü telefonun ekran cidden küçük.

Hocam sorun tasarım değil. Sorun ekran boyutu, o boyutlarda bir cihaz ile dizi, film izleyen herkes keyif alamaz çünkü telefonun ekran cidden küçük.

Hocam belirttiğim gibi geçmişteki mesajlarına bakarsanız adamın ekran boyutuna o kadar da önem vermediğini anlarsınız. Zaten ekran boyutuna önem veren biri neden bize "iPhone SE 2020 almalı mıyım?" diye sorsun ki? Anladığım kadarıyla adam zaten daha önceden telefonu araştırmış yani kafasına koymuş bu telefonu almaya.

Hocam belirttiğim gibi geçmişteki mesajlarına bakarsanız adamın ekran boyutuna o kadar da önem vermediğini anlarsınız. Zaten ekran boyutuna önem veren biri neden bize "iPhone SE 2020 alınır mı" diye sorsun ki? Anladığım kadarıyla adam zaten daha önceden telefonu araştırmış yani kafasına koymuş bu telefonu almaya.

Evet hocam baktım ancak arkadaş özellikle "ekran küçük olsun" gibi bir şey demediği için SE 2020'ye sıcak bakmıyorum hala, "ekranı çok büyük olmasın" demiş bu sebeple bana göre SE 2020 fazla küçük gelebilir.
En iyisi bir teknoloji mağazasından gidip görmesi ya da ortalama boyutlarda (6 inç -6.2 inç) bir telefonla karşılaştırılmasını izlemesi.
Evet hocam baktım ancak arkadaş özellikle "ekran küçük olsun" gibi bir şey demediği için SE 2020'ye sıcak bakmıyorum hala, "ekranı çok büyük olmasın" demiş bu sebeple bana göre SE 2020 fazla küçük gelebilir.
En iyisi bir teknoloji mağazasından gidip görmesi ya da ortalama boyutlarda (6 inç -6.2 inç) bir telefonla karşılaştırılmasını izlemesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video iş görür diye tahmin ediyorum.

Telefonda işiniz sırf video izlemek için alacaksanız iPhone önermiyorum. Bir iPhone 12 Pro kullanıcısı olarak. Ya tepe model alacaksınız, ya da başka bir cihaza yönleneceksiniz.

Denemek istiyorum iPhone diyorsanız, muhtemelen şarj aleti taşımak isteyeceksiniz.

(Apple'ın amacı aksesuar satmak istiyor.)

İlk iPhone maceram 3GS ile başlamıştı. Mantık neredeyse halen aynı. iOS güzel bir yazılım. Stabilite açısından harika cihazlar. Onun dışında kullanım kolaylığı sade arayüzü ile ön plana çıkıyor. Arkasından kamera geliyor. Ekran kalitesi üzmüyor. İyi olmamasına rağmen ilginç şekilde güzel yansıtıyor.

SE2020, batarya dışında güzel bir cihaz. Batarya önemli değil küçük ekranda sorun değil diyorsanız, alınabilir şirin bir iPhone.

Arkadaşın cevaplarına bakarsan zaten en başından beri gönlünden iOS cihaz almak geçiyor ve iPhone SE 2020 batarya konusunda dışında kötü bir telefon değil. Günlük kullanıma yeterli bir telefondur. Arkadaş içinde bırakalım farklı bir deneyim olsun. Bunca zaman Android kullanmış.

Hocam evet az çok bir araştırma yaparak geldim buraya Android'de bu fiyatlarda telefonlar fazla büyük. Bütçeyi arttırabilirim ama bir telefona da 5000 TL'den fazla vermenin gereksiz oldugunu düşünüyorum sonuçta bunlar atomu parçalamıyor :D. Bu fiyatlarda Oppo Reno 5 ve Samsung S20 FE dikkatimi çekti öneriniz nedir? Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederimbiraz daha zamanınızı çalacağım tartışmaya devam.

Hocam evet az çok bir araştırma yaparak geldim buraya Android'de bu fiyatlarda telefonlar fazla büyük. Bütçeyi arttırabilirim ama bir telefona da 5000 TL'den fazla vermenin gereksiz oldugunu düşünüyorum sonuçta bunlar atomu parçalamıyor :D. Bu fiyatlarda Oppo Reno 5 ve Samsung S20 FE dikkatimi çekti öneriniz nedir? Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederimbiraz daha zamanınızı çalacağım tartışmaya devam.
Hocam sizin için telefonda öncelikli olarak nedir?

Hocam söylediğiniz modeller içinde S20 FE Snapdragon model kat ve kat daha iyi.
Kullanım amacınıza göre*

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı