iPhone SE 2020 iOS 14.2 Güncellemesi Nasıldır?

ekremekz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 ay kadar önce iPhone SE 2020 satın aldım. Kutudan iOS 13 yüklü çıktı. Biraz 13 kullanayım, bir ara 14'e geçerim diye güncellemedim. Açıkçası bir eksiklikte hissetmiyorum ama son günlerde sürekli güncelleme uyarısı çıkmaya başladı. Güncellemeyi düşünürken de burada kameradan ses geldiği, ses azalması olduğu gibi konular gördüm. Bu durumlarda beni güncelleme yapma konusunda kararsız bıraktı. Bu telefona sahip olup iOS 14.2'ye güncellemiş arkadaşlar genel deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Bunu eninde sonunda güncelleyeceğiz zaten de eğer gerçekten bir problem varsa en azından birkaç sürüm daha bekleyebilirim.

Yaklaşık 2 hafta önce güncelledim 13’ten 14.2’ye en büyük kaygım batarya idi ama sıkıntı yoktu yine yakın ekran süreleri alıyorum.

Kameradan ses gelmesi veya ses azalması gibi problemler yaşamadım, pek konularda rastlamadım da. Ses gelse idi dikkatimi çekerdi zaten.

Eğer kaygınız varsa DFU moda alıp güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

iPhone SE2 kullanmıyorum ama belki yardımcı olur, ben 14.2'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım, ki cihaz iPhone 6S Plus. :)

Kameradan ses gelmesini tam olarak anlayamadım ama böyle telefonu sallayınca kameradan ses geliyorsa bildiğim kadarıyla bu normal bir durum.

Yaklaşık 2 hafta önce güncelledim 13’ten 14.2’ye en büyük kaygım batarya idi ama sıkıntı yoktu yine yakın ekran süreleri alıyorum.

Kameradan ses gelmesi veya ses azalması gibi problemler yaşamadım, pek konularda rastlamadım da. Ses gelse idi dikkatimi çekerdi zaten.

Eğer kaygınız varsa dfu moda alıp güncellemeyi yükleyebilirsiniz.
iPhone SE2 kullanmıyorum ama belki yardımcı olur, ben 14.2'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım, ki cihaz iPhone 6S Plus. :)

Kameradan ses gelmesini tam olarak anlayamadım ama böyle telefonu sallayınca kameradan ses geliyorsa bildiğim kadarıyla bu normal bir durum.

Hocam kameradan tıkırtı gelmesi ve ses azalması gibi problemlerden eklediğim bağlantılardaki konularda bahsedilmiş. Yazılımdan olduğunu da düşünen var, OIS desteğinden dolayı olduğunu söyleyen de var. Ses azalması problemine anlam veremedim. Kamera tıkırtısının da OIS sebebiyle gelmesi mantıklı geldi. Fakat net olarak SE 2020 kullanan ve iOS 14.2'ye güncelleyenlerden deneyimlerini öğrenmek istedim.

Ben alır almaz iOS 14'e güncellemiştim. Her yeni güncelleme geldiğinde yüklüyorum. Batarya konusunda ise ekran sürenizi atarsanız karşılaştırma yapabiliriz.

Bugüne kadar net olarak tek şarjla ne kadar ekran süresi aldığımın takibini yapmadım. Bunu öğrenip telefonumu güncelleyeceğim. Sonrasında karşılaştırma yaparız.

Hocam kameradan tıkırtı gelmesi ve ses azalması gibi problemlerden eklediğim bağlantılardaki konularda bahsedilmiş. Yazılımdan olduğunu da düşünen var, OIS desteğinden dolayı olduğunu söyleyen de var. Ses azalması problemine anlam veremedim. Kamera tıkırtısının da OIS sebebiyle gelmesi mantıklı geldi. Fakat net olarak SE 2020 kullanan ve iOS 14.2'ye güncelleyenlerden deneyimlerini öğrenmek istedim.
Ses azalması konusunu net olarak bilmiyorum ancak kameradan ses gelmesinin nedeni OIS. Benim önceden kullandığım Samsung'da da, şu an kullandığım iPhone 6s Plus'da da bu ses var. Ayrıca Samsung'un kendi sitesinde bunun normal bir durum olduğu belirtilmiş.

Tekrar merhaba 🙂 . Ekran süresini ölçtüm. Çok dengeli bi ölçüm olmadı aslında. Çünkü şarj bitsin diye uğraştım. %100 - %12 seviyesine kadar 6 saat 10 dakika kullanmışım. %12 kalan şarjı düşünürsek 6 saat 30 dakika demek mümkün. Normal kullanımda 7-8 saat arasında bir ekran süresi alırım diye düşünüyorum. Telefonu bugün güncelleyeceğim. 14.2 ekran süresini de en kısa sürede paylaşmaya çalışacağım.

Dosya Ekleri

• ekrans.jpeg
    ekrans.jpeg
    54,8 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı