iPhone SE 2020 Isınıyor ve Pil Sağlığı %94

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekim ayının ortasında aldığım ve çok dikkatli kullandığım telefonum özellikle dışarı çıktığımda normalden fazla olan bir ısınmayla karşılaşıyorum. Evdeyken telefonla oynasam dahi neredeyse ısın ayan telefon dışarıda YouTube videosu izlerken bile ısınıyor. Ayrıca daha dün pil sağlığım yüzde 96'ydı ve powerbank ile şarj ettim ve şarj ederken mecburen Yandex Navigasyonu kullanmak zorunda kaldım. Normalde yaptığım bir şey değildir telefon şarjdayken fakat eve döndüğümde baktım ki pil sağlığı yüzde 94'e inmiş. Böyle bir şey nasıl olabiliyor? Yani ne yapmalıyım? Garantiye göndermeli miyim? Normal midir bu ısınma veya pil sağlığının bam diye yüzde 2 azalması? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ortam sıcaklığı 5-10 derece arttığı için haliyle telefon normalden daha sıcak oluyor. Elinizle tutamayacak kadar ısınıyorsa ciddi bir sorunu vardır. Servise gönderin.

Telefonunuz güncel mi? Apple destek ile iletişime geçtiniz mi? Havalar sıcakladıkça dışarıda telefonun normalden daha fazla ısınması normal ama bu ısı hangi seviyede tutlamayacak kadar mı? Son olarak pil sağlıgı kısmındaki verinin %100 dogru olmadıgını Apple de söylüyor oradaki yüzdenin düşmesine pek takılmayın ekran sürenizi kontrol edin eski kullanıma göre ciddi bir düşüş var ise o zaman servise verin.

Ortam sıcaklığı 5-10 derece arttığı için haliyle telefon normalden daha sıcak oluyor. Elinizle tutamayacak kadar ısınıyorsa ciddi bir sorunu vardır. Servise gönderin.
Yok hayır elimi tutamayacak kadar ısınmıyor tabi ki ama belli bariz bir sıcaklık var evet. O zaman bir süre bekleyeyim yine pil sağlığı hızlı bir şekidle düşer ve çok fazla ısınırsa servise göndereyim.
Telefonunuz güncel mi? Apple destek ile iletişime geçtiniz mi? Havalar sıcakladıkça dışarıda telefonun normalden daha fazla ısınması normal ama bu ısı hangi seviyede tutlamayacak kadar mı? Son olarak pil sağlıgı kısmındaki verinin %100 dogru olmadıgını Apple de söylüyor oradaki yüzdenin düşmesine pek takılmayın ekran sürenizi kontrol edin eski kullanıma göre ciddi bir düşüş var ise o zaman servise verin.
Telefonum 14.4 sürümünde. Apple destek ile görüşmedim, hayır. Elimi yakacak bir sıcaklık değil fakat elleyince de telefon ısınmış evet diyebileceğimiz bariz de bir sıcaklık var. Son güncellemeyi yapmadım dediğiniz gibi bazen güncelleme yapınca pil sağlığında değişmeler gözlenebiliyormuş. Hemen hemen şarjım aynı gidiyor. Onda pek bir değişiklik yok.

Yok hayır elimi tutamayacak kadar ısınmıyor tabii ki ama belli bariz bir sıcaklık var evet. O zaman bir süre bekleyeyim yine pil sağlığı hızlı bir şekidle düşer ve çok fazla ısınırsa servise göndereyim.

Telefonum 14.4 sürümünde. Apple destek ile görüşmedim, hayır. Elimi yakacak bir sıcaklık değil fakat elleyince de telefon ısınmış evet diyebileceğimiz bariz de bir sıcaklık var. Son güncellemeyi yapmadım dediğiniz gibi bazen güncelleme yapınca pil sağlığında değişmeler gözlenebiliyormuş. Hemen hemen şarjım aynı gidiyor. Onda pek bir değişiklik yok.

Çok sıkıntı yapmayın o halde iOS 14.5 ile batarya performansı biraz daha arttı güncellemenizi öneririm.

Çok sıkıntı yapmayın o halde iOS 14.5 ile batarya performansı biraz daha arttı güncellemenizi öneririm.
Iphone SE 2020 için sanki batarya süresinde azalma ve işlemci performansında bi tık gerileme var gibi farkettim. O yüzden pek güncellemek istemiyorum. Arada kaldım çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı