Çözüldü iPhone SE 2020 Kamerası Açılırken Ses Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. iPhone SE 2020 alan ve kullanan vardır belki diye bir çare yazmak istedim. İster kendi kamera uygulaması olsun ister 3. parti uygulama olsun fark etmiyor. Kamerayı ilk açtığımda ufak bir ses geliyor tık diye. Örneğin bu ses geldi, kapattım hemen, arkasından tekrardan açtım, bu ses gelmiyor. Uygulamayı kapatıyorum, ekranı kapatıyorum, 20 saniye bekliyorum ve tekrardan açıyorum, yine aynı ses geliyor. (Fotoğraf çekerken bir ses yok, kamerayı açarken uygulamaya bastığım anda ses geliyor.) Bilen, duyan veya yaşayan arkadaşlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar. iPhone SE 2020 alan ve kullanan vardır belki diye bir çare yazmak istedim. İster kendi kamera uygulaması olsun ister 3. parti uygulama olsun fark etmiyor. Kamerayı ilk açtığımda ufak bir ses geliyor tık diye. Örneğin bu ses geldi, kapattım hemen, arkasından tekrardan açtım, bu ses gelmiyor. Uygulamayı kapatıyorum, ekranı kapatıyorum, 20 saniye bekliyorum ve tekrardan açıyorum, yine aynı ses geliyor. (Fotoğraf çekerken bir ses yok, kamerayı açarken uygulamaya bastığım anda ses geliyor.) Bilen, duyan veya yaşayan arkadaşlar var mı?
An itibariyle IOS 14.3 ile sorunum düzeldi. Artık kamerayı açarken herhangi bir ses gelmiyor.
Bende A50'de yaşıyorum. Çok büyük bir sorun değil hocam. Kamera performansınızda sıkıntı yok ise dert etmeyin.

Bende A50'de yaşıyorum. Çok büyük bir sorun değil hocam. Kamera performansınızda sıkıntı yok ise dert etmeyin.
Yok hayır. Performansta bir sıkıntı yok fakat ses sürekli duya duya rahatsız etmeye başladı. Acaba yazılımsal bir sorun olabilir mi diye düşünmeye başladım.

Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Eğer rahatsız ediyorsa ve diğer cihazlarda böyle bir sorun yoksa değişim talep edin.

Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Eğer rahatsız ediyorsa ve diğer cihazlarda böyle bir sorun yoksa değişim talep edin.
Şuan araştırdığım kadarıyla diğer kullanan arkadaşlarda da bu sorun varmış Bazıları yazılımsal demiş ama bilemiyorum.

Ben de 10 günlük SE 2020 cihazımda bu gece itibariyle aynı sorunla karşılaşmaya başladım. Herkeste yakın zamanlarda başlaması yazılımsal bi sıkıntı olduğuna işaret. Başka bir sorun olduğunu düşünmüyorum bakalım bekleyip görücez.

Ben de 10 günlük SE 2020 cihazımda bu gece itibariyle aynı sorunla karşılaşmaya başladım. Herkeste yakın zamanlarda başlaması yazılımsal bi sıkıntı olduğuna işaret. Başka bir sorun olduğunu düşünmüyorum bakalım bekleyip görücez.
Anladım. Teşekkür ederim. 13 Sürümündeyken bende bir sorun yoktu diye hatırlıyorum. Ne zaman 14'e güncelledim o zamandan beri bu sorun var. Yeni güncelleme 2-3 hafta içinde çıkacak muhtemelen. O zaman umarım düzelmiş olur.

Anladım. Teşekkür ederim. 13 sürümündeyken bende bir sorun yoktu diye hatırlıyorum. Ne zaman 14'e güncelledim o zamandan beri bu sorun var. Yeni güncelleme 2-3 hafta içinde çıkacak muhtemelen. O zaman umarım düzelmiş olur.

Kameradaki OIS'den kaynaklı. Normal bir durum. Bizzat Apple servisine sordum.

Ben de ilk aldığımda olduğunu hatırlamıyorum, güncellemeler sonrası bu ses başladı.

Bu daha önce kullandığım Samsung'da da vardı ve Samsung'un kendi sitesinde normal bir durum olduğu söylenmiş. Ayrıca telefonu sallarsanız da aynı ses gelecektir yüksek ihtimal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı