iPhone SE 2020 pil sağlığı

Haluk Albayrak

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Telefonumu satın alalı 5 ay oldu ve o günden beridir pil döngüm 126 ve pil sağlığım %100. Evet bu iyi bir şey fakat iPhone kullanan herhangi başka birine baksam bu döngü sayısında pil sağlığı çok daha düşük oluyor ve pilin kapasitesi Apple'nin söylemiş olduğu 1810 mAh değerinden fazla gözüküyor. Acaba yazılımda sıkıntı olmuş olabilir mi yoksa böyle bir şey mümkün mü? Sadece merak ettiğimden soruyorum arkadaşlar herhangi bir itirazım yok duruma 😅

1641506089815.png

Bazen %100 pil sağlığında olması gerektiğinden çok duruyor. Muhtemelen bir süre sonra hızla düşmeye başlar. Yazılımsal hesaplamada sıkıntı olmuş olabilir.

Bazen %100 pil sağlığında olması gerektiğinden çok duruyor. Muhtemelen bir süre sonra hızla düşmeye başlar. Yazılımsal hesaplamada sıkıntı olmuş olabilir.

Bu bayağı can sıkıcı duruyor. Telefonu sürekli 3W ile şarj ediyorum sadece ihtiyacım olduğunda 18W hızlı şarja takıyorum aslında. Genelde bilgisayarda şarjda yanımda oluyor.

Lityum-ion pillerde pil sağlığı parabolik olarak değişir. Örnek vermek gerekirse 1000 defa doldur boşalt yapıldığında pil sağlığı %90'a düşer. 2000 doldur boşalta geldiğinde %50'ye düşmüş olur. Sayıları farazi verdim.
Yani sizin durumunuzda şuan sağlığı bu şekilde yüksek göstermesi normal bir durum. İlerde çok daha hızlı düştüğünü deneyimleyeceksiniz.

Bende de aynı telefon var, ve yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Telefonun pil sağlığı %100'den %99'a 5 ayda düştü sanırım. %99'dan sonra kullanıma bağlı olarak yavaş yavaş düşmeye başladı.
Şu anda pil sağlığım %96 ve pil döngüsü 129.

Selamlar. Telefonumu satın alalı 5 ay oldu ve o günden beridir pil döngüm 126 ve pil sağlığım %100. Evet bu iyi bir şey fakat iPhone kullanan herhangi başka birine baksam bu döngü sayısında pil sağlığı çok daha düşük oluyor ve pilin kapasitesi Apple'nin söylemiş olduğu 1810 mAh değerinden fazla gözüküyor. Acaba yazılımda sıkıntı olmuş olabilir mi yoksa böyle bir şey mümkün mü? Sadece merak ettiğimden soruyorum arkadaşlar herhangi bir itirazım yok duruma 😅

Eki Görüntüle 1262981

Pil döngünün 126 olduğunu nasıl bakabildin hangi program ile?

560 döngü mevcut. Pil sağlığım uzun süredir %86 da stabil, performans olarak da bir sorun yok. Bende pek anlam veremiyorum bu pil sağlığı durumuna. Normal de bu döngüde benim pilimin ölmesi gerek. :D

Eki Görüntüle 1262988

Benim İphon'um 1000 döngü pil sağlığım %87. :D

Bende de aynı telefon var, ve yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Telefonun pil sağlığı %100'den %99'a 5 ayda düştü sanırım. %99'dan sonra kullanıma bağlı olarak yavaş yavaş düşmeye başladı.
Şu anda pil sağlığım %96 ve pil döngüsü 129.

Hocam pil sağlığını 96 ya düştüğünde hissedilir bir fark oldu mu ekran sürenizde ya da daha doğrusu bunun düştüğünü hissedebiliyor muyuz?
Pil döngünün 126 olduğunu nasıl bakabildin hangi program ile?

3uTools.

Hocam pil sağlığını 96'ya düştüğünde hissedilir bir fark oldu mu ekran sürenizde ya da daha doğrusu bunun düştüğünü hissedebiliyor muyuz?

Hocam bu konuda pek emin değilim ama pil sağlığı %100'deyken 3 günde bir şarj ediyordum. 99'a düştüğünde 2 günde bir şarj edebiliyorum. Açık ekran sürem ortalama 2 saat. Maksimum 4,5 saat gördüm. Telefonu %20-80~90 arası şarj ediyorum. Özet vermek gerekirse evet, biraz hissettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı