iPhone SE 2020 şarj önerisi

egemiege

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün iPhone SE 2020 aldım fakat bildiğiniz üzere kutunun içinde şarj adaptörü yok. Orijinal şarjın 5W olduğunu ve 18W hızlı şarjı da desteklediğini okudum fakat gerçekten bu konularda bilgim yetersiz. Bataryama zarar vermeyecek, telefona uyumlu bir şarj adaptörü önerisi olan var mı? Elimde 5V 1a orijinal şarj adaptörü var bu telefon için yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün iPhone SE 2020 aldım fakat bildiğiniz üzere kutunun içinde şarj adaptörü yok. Orijinal şarjın 5W olduğunu ve 18W hızlı şarjı da desteklediğini okudum fakat gerçekten bu konularda bilgim yetersiz. Bataryama zarar vermeyecek, telefona uyumlu bir şarj adaptörü önerisi olan var mı? Elimde 5V 1a orijinal şarj adaptörü var bu telefon için yeterli midir?

Apple 20W USB-C Güç Adaptörü MHJE3TU/A : Amazon.com.tr: Bilgisayar Hocam paraya kıyıp bunu alın sakın başka bir şeyi almayın bataryayı öldürüyor bizzat kendimden biliyorum.

Ben 5V kullanıyorum bence 20v alın dolduramıyor ve telefonu %20-%80 arası kullanın.

Apple 20W USB-C Güç Adaptörü MHJE3TU/A : Amazon.com.tr: Bilgisayar Hocam paraya kıyıp bunu alın sakın başka bir şeyi almayın bataryayı öldürüyor bizzat kendimden biliyorum.
Hocam açıkçası iPhone 8’imi Samsung’un 25W’lık (tam emin değilim Samsung A52’nin içinde çıkan adaptör) şarj adaptörü ile şarj ediyorum şuana kadar hic bir sıkıntı çıkmadı. Spigen markasını çok övüyorlar uygun fiyatlı ve kaliteli hızlı adaptörü arıyorsa bakabilir.

Hocam açıkçası iPhone 8'imi Samsung'un 25W'lık (tam emin değilim) şarj adaptörü ile şarj ediyorum şu ana kadar hiçbir sıkıntı çıkmadı. Spigen markasını çok övüyorlar uygun fiyatlı ve kaliteli hızlı adaptörü arıyorsa bakabilir.

Hocam yani çakma olarak dedim Samsung direkt zaten telefon üreticisi ondan bir şey olmaz ben yan sanayi demek istedim.

Aynı cihaz bende de var , samsung'un 25W şarj cihazını kullanıyorum , fakat se 2020 haliyle 25W desteklemediği için çıkıştan otomatik olarak 18W veya şarj cihazının desteklediği en yakın daha düşük değeri alıyor merak etmeyin , isterseniz gidip 100W sarj cihazı alın , hiçbir zararı olmaz cihazınız desteklenen değerin üstüne çıkmaz , akıllı telefonlar , gerekli amper ve volt değerini ayarlayabilecek kadar akıllı :) siz sadece orijinal ürünler kullanmaya dikkat edin , markası farketmez ancak orijinal olması şart.
Type-c şarj cihazlarında markanın önemi yok orijinal olsun yeter , gidip apple almanız şart değil , aksesuar desteklenmiyor muhabbeti type-c ile tarihe gömüldü :)
Yine de 200tl fazla verip apple adaptör de tercih edebilirsin , fakat etki olarak hiçbir farkı olmayacağının garantisini veririm , eski tip (usb-a) kablolar kullanıyor olsaydık , apple almak zorundaydın fakat o devir kalktı artık usb-c ile istediğin markayı apple ile kullanabiliyorsun için rahat olsun

1647031144935.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı