iPhone SE 2020 telefonumun pil ömrü ve kendi pil ömrünüz?

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Telefonu alalı bugün itibari ile tam olarak 2 ay 21 gün oluyor ve an itibari ile pil ömrüm %99'a düştü. Bazı insanların yılda yüzde 2 düştüğünü falan görmüştüm. Ne kadar doğru bilemiyorum. Benimkisi sizce normal mi? Ayrıca garantisi bitmeden 1-2 ay kala pil değişimi yaptırtabilir miyim Apple'dan? Ayrıca sizin pil ömrünüz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam pil ömrünü her şey etkiler. Eğer çok oyun oynuyorsanız çok iyi. Çok telefona bakıyorsanız normal. Telefonla sadece görüşme yapıyorsanız bir sıkıntı olur. Pil değişimi yıpratmaz ama garanti kapsamına girmediği için gereksiz olur.

Gayet normal, benim alalı 2 2.5 ay olmuştur sanırsam, pil sağlığı %96.

Gerek görüldüğünde değişim yapıyorlar, 1 ay kala keyfinize göre değiştirmezler.
Son 1 ay kala değilde 2-3 ay kala değiştirmek için talep oluşturucam. Sonuçta yasal olarak 1 kere değiştirme hakkımız var. Geri çevireceklerini zannetmiyorum.

Son 1 ay kala değil de 2-3 ay kala değiştirmek için talep oluşturacağım. Sonuçta yasal olarak 1 kere değiştirme hakkımız var. Geri çevireceklerini zannetmiyorum.

Değiştirme hakkın varsa değiştirebilirsin değiştirmezler ise thhye gidebilirsin (tüketici hakem heyeti)

26 Ağustosta kullanmaya başladığım cihazımın şu anki pil yüzdesi %97.

2 ayda yüzde bir düşmesi gayet normal, kafaya takılacak bir şey yok.

Değiştirme hakkı diye bir şart yok aslında. Garanti sınırları içerisindeyken eğer telefonunuz 500 şarj döngüsünü aşmadığı halde pil sağlığınız %80'in altına düşmüşse o zaman ücretsiz değiştiriyorlar.

Garantiniz bitmeye yakın götürürsünüz, eğer olması gerekenden daha hızlı bir eskime olmuşsa yardımcı olurlar.

Benim telefon 3 yıllık, pil sağlığı uzun zamandır %81'de çakıldı kaldı. Yazılımsal bir şey olduğunu düşünmeye başladım artık, iOS güncellemesi sonrası bazen düşüyor bazen aynı kalıyor, garip yani. En doğrusunu servise götürdüğünüzde orada bilgisayar bağladıklarında öğreniyorlar.

Değiştirme hakkı diye bir şart yok aslında. Garanti sınırları içerisindeyken eğer telefonunuz 500 şarj döngüsünü aşmadığı halde pil sağlığınız %80'in altına düşmüşse o zaman ücretsiz değiştiriyorlar.

Garantiniz bitmeye yakın götürürsünüz, eğer olması gerekenden daha hızlı bir eskime olmuşsa yardımcı olurlar.

Benim telefon 3 yıllık, pil sağlığı uzun zamandır %81'de çakıldı kaldı. Yazılımsal bir şey olduğunu düşünmeye başladım artık, iOS güncellemesi sonrası bazen düşüyor bazen aynı kalıyor, garip yani. En doğrusunu servise götürdüğünüzde orada bilgisayar bağladıklarında öğreniyorlar.
Anladım. Hafta içi arayıp ben bir bilgi alayım. En mantıklısı o gibi gözüküyor. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

4 aydır SE 2020 kullanıyorum pil sağlığım %96. Ayrıca 3UTOOLS üzerinden baktığım da pil sağlığım %97 olarak gözükmektedir. Şunu da söyleyeyim ilk aldığım zamanlar %20'nin altına düşmemeye ve %80'nin üzerine çıkmamaya çalışıyordum. Son 1.5 aydır hiç dikkat etmeden kullanmaktayım.

6 aydır SE kullanıyorum, iPhone'un kendi verisi çok uzun zamandır %95 gösteriyor ama 3utools programında %98. Sanırım 3utools doğrusunu gösteriyor çünkü bu kadar kısa sürede %95'e düşmesi normal değil.

Geri
Yukarı