iPhone SE 2020 vs Samsung A51

scarhxurs

Hectopat
Şu anki telefonum iPhone 6 yakın zamanda yeni telefon almak istiyorum.
Boyutundan ve çerçevesiz ekranından dolayı A51 almak istiyorum fakat iPhone SE 2020'nin güncelleme desteği ve işlemci gücünü de göz ardı edemiyorum.
Önceliğim sosyal medya, YouTube ve oyun olacak.
Sizce hangisini seçmeliyim?

Şu anki telefonum iPhone 6 yakın zamanda yeni telefon almak istiyorum.
Boyutundan ve çerçevesiz ekranından dolayı A51 almak istiyorum fakat iPhone SE 2020'nin güncelleme desteği ve işlemci gücünü de göz ardı edemiyorum.
Önceliğim sosyal medya, YouTube ve oyun olacak.
Sizce hangisini seçmeliyim?
Android’e yaklaşmayın. SE sizin için çok iyi olacaktır.

iPhone SE ile Galaxy A51'in fiyatı bir değil ki.

iPhone SE alacağınız fiyata Galaxy S10 Lite veya Galaxy Note 10 Lite alın bence.

Neden? 🙂
Muhtemelen Android işletim sistemi 2 senelik telefonlara bile güncelleme desteği veremediği, öte yandan 5 yıllık iPhone telefonlara dahi son güncellemenin geldiği içindir. Yani ekosistem kalitesi farkı.

Not: Bir Android kullanıcısı.

Muhtemelen Android işletim sistemi 2 senelik telefonlara bile güncelleme desteği veremediği, öte yandan 5 yıllık iPhone telefonlara dahi son güncellemenin geldiği içindir. Yani ekosistem kalitesi farkı.
Apple telefonlarda 2 iOS sürümü geride kalırsan çoğu uygulama desteği kesiyor. Android tarafında ise neredeyse bütün uygulamalar hala Android 5'e destek veriyor. Ayrıca Android telefonlar yaklaşık 4 yıl güvenlik güncellemesi alıyor. Beğenmezseniz Custom ROM ile sürüm de yükseltirsiniz.

Geri
Yukarı