iPhone SE nasıl şarj edilmeli?

Spoksi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha 2 gün önce 2020 model iPhone SE aldım. İlk şarjı babamın bana söylediği gibi 0'a kadar indirip 100'e kadar hiç dokunmadan şarj ettim. Bilenler bilir telefonun bataryası zaten küçük bende bu küçük bataryanın güçlü ve uzun ömürlü olmasını istediğim için telefona en az zarar veren şarj etme yöntemini aramaya başladım ve internette bir sürü kaynak buldum ama işte can alıcı nokta burada başladı herkes farklı bir şey söylüyor biri %20 olunca biri tamamen bitince biri %5 olunca tak diyor bazıları da %90 civarında çıkar diyor, cidden çok kafam karıştı ve ben de direkt ayrı bir konu açıp kendim sormak istedim sizce nasıl şarj etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun hayırlı olsun ben genelde gece 0'a kadar indirip sabaha kadar Full yapıyorum 12 gibi şarja takıyorum babam zaten gece 3-4'e kadar oturuyor telefonun şarjı Full olunca o çıkarıyor.

Doğru olan 0'a indirip şarj etmek ama çoğu zaman mümkün olmuyor maalesef ve şarjsız kalırız diye korkulduğu için tam olarak bitmeden şarj ediliyor.

Pil seviyesi düşük uyarısı aldığınızda şarj etmek için en uygun zamandasınız anlamına gelir. Keza aynı şekilde batarya yeteri kadar doldu dendiğinde ise artık şarjdan çıkarabilirsiniz. Bu da iPhone için %20'de şarj et, %80'de şarjdan çıkar anlamına gelir.

Ben de en basta böyle düşünüyordum (telefon A50) sonra hiç kasmamaya başladım. Şarj az geldiğinde takıyorum yeterli olduğunda çıkarıyorum:D .Telefon hayırlı olsun bu arada güzel günlerde kullan.

Kafana göre takıl. Li-ion piller için önerilen şarj kullanım aralığı %20-%80 ancak çok da bir şey değiştiğini görmedim. Saçma sapan düzensiz kullanımda da çok uzun süre sağlığını koruyan telefonlar gördüm.

Pil seviyesi düşük uyarısı aldığınızda şarj etmek için en uygun zamandasınız anlamına gelir. Keza aynı şekilde batarya yeteri kadar doldu dendiğinde ise artık şarjdan çıkarabilirsiniz. Bu da iPhone için %20'de şarj et, %80'de şarjdan çıkar anlamına gelir.

Telefonu %20'den %100'e kadar şarj etsem bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal adaptör ve kablo ile 20-80 bandı arasında sorun olmayacağını düşünüyorum. Sanırım kutudan çikan 5lik adaptörü kullanacaksınız. Hızlı şarj konusunda bilgim yok.

Ben V3 5580 gibi eski bir telefon kullanıyorum o zamanlar 600 TL gibiydi. Babam hep 2şer 2şer alır zaten bir şey kırılınca diğeri yedek olur. Mesela babam hem kendine hem anneme ondan aldı. 2side yeni tele geçince 2 side bana kalıyor genellikle ben kırınca babam açıyor içini mesela kamera bozuldu lehimle çıkarıp değiştiriyor geçen anakartı yaktım tamamen içini değiştirdik kameraları çıkartıp şimdi de 4 5inci yılında ve ben 2 bataryayı da kullanıyorum kapağını açıp takıyorum fulleniyor. Sonra şarjım azalınca acalem varsa direk batarya değiştiriyorum. Bataryaların ömrü bitmiş midir? Günlük 5 6 saat oynuyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı