iPhone SE Pil Kapasitesi Düşüşü

LAglace

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6600 8 GB | CPU: Ryzen 5 5600 | RAM: Crucial Ballistix 2x8 GB 3000 MHz | Anakart: Gigabyte B450M-S2H | SSD: Samsung NVMe 980 PRO 1 TB | ADATA SU800 128 GB | HDD: WD Caviar Blue 1 TB | Seagate 500 GB | PSU: EVGA 500W 80+ Bronze | Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144 Hz 1ms - Acer KG221Q FreeSync 75 Hz 1ms | HyperX Cloud II Kulaklık | Logitech G203 Lightsync Mouse | Logitech G413 Klavye | Logitech G27 | Phanteks P400A DRGB White
3 aylık SE cihazımın pil sağlığı 3. ayında %99’a düşmüştü. Bu sabah baktığımda birden %96’ya düşmüş olduğunu gördüm. Bu normal midir?

Dosya Ekleri

• A3C0166C-E287-4B1C-8329-4173D6EE58D7.png
    A3C0166C-E287-4B1C-8329-4173D6EE58D7.png
    191,8 KB · Görüntüleme: 93
Apple yazılımın ölçümlerinin yüzde yüz doğru olmadığını belirtmiş durumda. Bazen böyle oluyor. Yazılım ölçme sorunu bu. Kafaya takacak bir şey yok.

Yoğun bir şekilde kullandıysanız, bolca şarj-deşarj yaptıysanız ve akşamları şarjda bırakıyorsanız normal bir durum.

Ek olarak, Apple'da bu ölçümlerin %100 doğru olmadığını belirtmekte.
Android için böyle bir uygulama var mı? Pil sağlığı hakkında.
AccuBattery var.

Android için böyle bir uygulama var mı? Pil sağlığı hakkında.
Bir sürü uygulama var ve Android açık uçlu olduğu için MaH şeklinde bile gösteriyordu. Standart CPU gösteren programlar gibi programları deneyebilirsiniz.

Herkes burada normal falan diye bir şeyler gevelemiş. Külliyen yanlış bilgi. 3 aylık cihazın bataryası bu şekilde iner mi? Günlük ortalama 10 saat kullandığım ve bu süreçte, sürekli şarjı tak çıkar yaparak kullandığım iPhone cihazın bataryası %100. yaklaşık 7-8 ay önce değiştirdim. Derhal faturası ile birlikte bir Apple yetkili servisine götürün. Anormal batarya düşüşü sebebiyle.

Sabah %100 olarak evden çıkıyorum eve geldiğimde gece 12 gibi şarja takıyorum bazen gece 3-4’e kadar eğer şarj bitmişse şarjda kullandığım oluyor ama aşırı nadir, toplasan 2-3 kere şarjda kullanmışımdır. Günde 1 kere şarj ediyorum ve oyun oynamıyorum, Instagram, Snapchat gibi uygulamaları aktif kullanıyorum.

Herkes burada normal falan diye bir şeyler gevelemiş. Külliyen yanlış bilgi. 3 aylık cihazın bataryası bu şekilde iner mi? Günlük ortalama 10 saat kullandığım ve bu süreçte, sürekli şarjı tak çıkar yaparak kullandığım iPhone cihazın bataryası %100. yaklaşık 7-8 ay önce değiştirdim. Derhal faturası ile birlikte bir Apple yetkili servisine götürün. Anormal batarya düşüşü sebebiyle.
Belki cihazın yazılımı yanlış gösteriyor?

Yaptığım gevelemek değil. Yorumunuzun üslubu çok yanlış. Bir güncellemede örneğin %96'ya düşen batarya sağlığı, bir sonraki güncellemede %98'e çıkıyor. Bende de 2 aydır %100 kalıyor. Ya bizimkiler yanlışsa? Bu taraftan hiç düşünmüyorsunuz.
Ayrıca Apple servise gitmesine gerek yok Apple Destek'ten ulaşıp anormal bir durum olup olmadığı da test edilebiliyor. Cihazın tüm donanımsal sıkıntılarını yollayabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı