iPhone SE vs Samsung A52

safakblgn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
iPhone SE ve Samsung A52 arasında kaldım.
Samsung daha çok şey vadediyor ama satarken iPhone bir adim önde. Açıkçası zarar etmek istemiyorum ve oyunlara giriste iPhone daha hızlı ve uygulamalar da daha hızlı. Bu iki markadan başka telefon almak istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Bütçe Olarak 5 bin TL gibi.
Elimde A20 var. Takas da da kullanabilirim. Illa 5 bin odememe gerek yok. Daha fazla bütçeler beni zorlar.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.
iPhone SE ve Samsung A52 arasında kaldım.
Samsung daha çok şey vadediyor ama satarken iPhone bir adim önde. Açıkçası zarar etmek istemiyorum ve oyunlara giriste iPhone daha hızlı ve uygulamalar da daha hızlı. Bu iki markadan başka telefon almak istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Bütçe olarak 5 bin TL gibi.
Elimde A20 var. Takas da da kullanabilirim. Illa 5 bin odememe gerek yok. Daha fazla bütçeler beni zorlar.
Yardımcı olursanız sevinirim.

SE önermiyorum, işlemci iyi ama ekran ve batarya küçük. Ben olsam S20 FE Snapdragon versiyonunu beklerdim. Eğer zaman yoksa A52 alınır.

Önceliğiniz güncellemeler , 2. el piyasasında değer kaybetmeme ise iPhone alın. Batarya , ekran gibi unsurlarda A52 daha iyi. Nasıl kullanacağınıza bağlı. Oyun oynamam pek telefonla ilgilenmem derseniz SE olabilir. S20 FE SD versiyon beklenebilir acele yoksa.

Zarar etmek istemiyorsan SE almalısın sadece sosyal medya kullanıyorum Full şarj ile 8 saat civarı gidiyor hızlı şarj da alırsan 1 saatte fullersin çok iyi olur büyük çerçeveler rahatsız etmiyorsa SE al satarken zarar etmezsin IPhone'un piyasası hep yüksektir.

A52 çok daha kullanışlı ve keyifli bir telefon iken ikinci el kısmında ibre SE'ye yöneliyor. İki telefonu da al ve hiç açma. 1 sene sonra A52'yi yarı fiyatına satamazken SE'yi hemen hemen değer kaybetmeden satabilirsin.

Pil yüzünden SE2'yi adam gibi kullanamayacaksın. Kapkalın çerçeveler ve küçük bir ekran var. Geniş açı kamerası yok. Ben olsam A52 alırdım.
Ama Apple'ın da belli avantajları var. Uzun ömür, kasa kalitesi ve ikinci elde değer kaybetmemesi gibi.
Ama son avantaj için, telefon mu alıyorum yatırım mı yapıyorum? Keyifle kullanamayacaksam neye yarar? Karar senin.

Geri
Yukarı