iPhone siparişi ne zaman gelir?

Apple Store'den aldığım iPhone cihazı teslimatı 1-8 Kasım gösteriyor. Tarihlerde değişiklik olur mu? Alan ve deneyimi olan arkadaşlar var mı?
Ben Cumaertesi günü Gaziantep'te bir telefoncudan 14 Proyu 40.500'e aldım. Kendi adıma faturalı, 2 sene Apple garantili. BTK sorgulaması da, Apple teknik servis garantisi de tarihi de doğru. Ben de Apple store'den alacaktım ama gerek olmadığını anladım. Biraz fazla ödedim, aldım.

Son düzenleme:
Ben Cumaertesi günü Gaziantep'te bir telefoncudan 14 Proyu 40.500'e aldım. Kendi adıma faturalı, 2 sene Apple garantili. BTK sorgulaması da, Apple teknik servis garantisi de tarihi de doğru. Ben de Apple store'den alacaktım ama gerek olmadığını anladım. Biraz fazla ödedim, aldım.
Tamamda o fatura geçersiz. Eğer yetkili bayii değilse.

Ne alaka? iPhone'ları sadece Apple satabilir, telefoncular satamaz diye bir kanun mu çıktı ki?

Faturaya göre değil garanti olayı. Fatura sadece satış ibrazı içindir.
Fatura olmadan garanti için işlem yapıldığını düşünmüyorum ayırca telefoncu telefonu alırken zaten fatura kesiliyor. O fatura işlem için lazım olan fatura oluyor. Alan kişiye telefoncu kendi fatura kesiyor ve o fatura tamamen boş iş. 2.el telefon alırken de biz fatura kesiyoruz vs. gibi laflarla telefon almayın.

Fatura olmadan garanti için işlem yapıldığını düşünmüyorum ayırca telefoncu telefonu alırken zaten fatura kesiliyor. O fatura işlem için lazım olan fatura oluyor. Alan kişiye telefoncu kendi fatura kesiyor ve o fatura tamamen boş iş. 2.el telefon alırken de biz fatura kesiyoruz vs. gibi laflarla telefon almayın.
Hocam, faturaya göre değil garanti olayı. Serviste seri numarası sorgulayarak görebiliyorlar garanti durumunu.

Telefonu işi az-çok biliyorsa, ki fatura kesiyorsa biliyordur, kendisine ticari fatura kestirir; bu sayede satış yapar ve bu işlem yasal olur. Apple da bu cihaza garanti hizmeti vermek zorunda, çünkü kanunlar böyle...

Geri
Yukarı