iPhone Telefona virüs bulaşmış olabilir mi?

benmuhammed

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul - Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: DDR3 12 GB
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 4600 I NVIDIA GeForce GT 750M
Anakart: Bilmiyorum. (ASUS N550JV Laptop kullanmaktayım.)
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ7-4700HQ @2.40GHz
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Az önce Google'den bir doğrulama kodu geldi. Hemen şifremi değiştim, güvenlik bölümünden cihazları kontrol ettim sadece benim telefonum vardı. 2FA zaten açıktı. Maillerimi kontrol ettim, herhangi bir giriş yok. Babaannem yanlışlıkla basmış olabilir. Ama her ihtimale karşı :). Daha sonra aklıma telefonuma virüs bulaşmış olabileceği geldi. Telefonum iPhone. Başka ne yapmalıyım?

Not: Korkudan hemen yazdım. Bir yazım hatası varsa kusura bakmayın :(.

Merhaba. Az önce Google'den bir doğrulama kodu geldi. Hemen şifremi değiştim, güvenlik bölümünden cihazları kontrol ettim sadece benim telefonum vardı. 2FA zaten açıktı. Maillerimi kontrol ettim, herhangi bir giriş yok. Babaannem yanlışlıkla basmış olabilir. Ama her ihtimale karşı :). Daha sonra aklıma telefonuma virüs bulaşmış olabileceği geldi. Telefonum iPhone. Başka ne yapmalıyım?

Not: Korkudan hemen yazdım. Bir yazım hatası varsa kusura bakmayın :(.

Çok fazla bulaşacağını sanmıyorum ama yine de telefonunuzu sıfırlayabilirsınız ayrıca hiç illegal sitelere girdiniz mi?

iOS kapalı bir işletim sistemi olduğu için yani Google üzerinden rastgele dosyalar yükleyemediğiniz için zararlı yazılımlar yüklenmesi kısıtlanıyor tabii Apple Store'da da olabiliyor zararlı yazılımlar, Apple bunları engelliyor çoğu zaman. Sonuç olarak kullandığınız uygulamalara dikkat edin, her uygulamayı indirmeyin sorun olmaz.

En fazla biri e posta adresinle giriş yapmaya çalışmıştır diye düşünüyorum. iPhone virüs konusunda en güveniliri. Tank gibi telefon kolay kolay virüs bulaşmaz.
Fanboyluk yapmasanız diyorum. Evet oldukça güvenli bir sistem ama virüs bulaşmaz da diyemeyiz Apple ekosistemleri kaç kere çökertildi.

En fazla biri e posta adresinle giriş yapmaya çalışmıştır diye düşünüyorum. iPhone virüs konusunda en güveniliri. Tank gibi telefon kolay kolay virüs bulaşmaz.

Korkuyorum hani şu haberlerde hesapları çalıp paranızı katlayın diye mesajlar falan atıyorlar hani. Üstüme bir sürü dert alırım... Neredeyse tüm hesaplarım o Gmail'e bağlı. İsmi bilen birisi yapmış olabilir...
Çok fazla bulaşacağını sanmıyorum ama yine de telefonunuzu sıfırlayabilirsınız ayrıca hiç illegal sitelere girdiniz mi?
13 yaşındayım :D. İşim olmaz.

Korkuyorum hani şu haberlerde hesapları çalıp paranızı katlayın diye mesajlar falan atıyorlar hani. Üstüme bir sürü dert alırım... Neredeyse tüm hesaplarım o Gmail'e bağlı. İsmi bilen birisi yapmış olabilir...
iPhone da oyle şeyler olacağını pek sanmıyorum.

Virüs olsaydı sana kod gelmezdi. Muhtemelen birisi e-posta adresini buldu ve şifresini değiştiririm umuduyla bu işi kurcalamaya başladı sonundada sana mesaj gitti.

İnşallah dediğiniz gibidir. 2FA açık olmayan hesabım var mı onu düşünüyorum şu an :(.

Yeni konular

Geri
Yukarı