iPhone telefonun işletim sistemini sıfırlamak mümkün mü?

adanalı ayhan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Gaziosmanpaşa
Arkadaşlar merhaba, babamın telefonunda tam detayını bilmesem de sanırsam bir iCloud sıkıntısı var, telefonu açamıyor. Babam telefonu Apple mağazasına götürmüş, kod mod bir şeyler dedi babam ama galiba Apple mağazasında ki kişilerde yapamamış. Babam kendine yeni bir telefon aldı ama o telefon boşta, benim de telefona ihtiyacım var. Benim bu telefona sıfırdan işletim sistemi atma ihtimalim veya sıfırlamak falan tam terimleri bilmiyorum kusura bakmayın böyle bir ihtimalim var mı?

Evet, PC ye bağlayıp iTunes açın oradan sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. 🙏🏼

Böylece telefonu tam anlamıyla sıfırlayıp, tekrardan kendi istediğim şekilde telefonu kullanabilirim öyle değil mi? Üzgünüm ama bence MAC yok.

Evet, PC'ye bağlayıp iTunes açın oradan sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. 🙏🏼

Sıfırlasa bile yine aktivasyon hatası alacaktır.

@adanalı ayhan Eğer babanız Apple kimliğinin email adresini ve şifresini biliyorsa cihazı ICloud'dan kaldırabilir ve telefonun aktivasyon kilidi devre dışı kalabilir.

Hocam tam emin olmamakla birlikte cihazın iCloud kaybolmus ise o iCloud bulmadan cihazı kullanamazsınız. Lakin korsan yöntemler ile iCloud bypass edilebiliyor, detay vermek istemiyorum.

Aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böylece telefonu tam anlamıyla sıfırlayıp, tekrardan kendi istediğim şekilde telefonu kullanabilirim öyle değil mi? Üzgünüm ama bence MAC yok.
Mac'e gerek yok herhangi Windows cihaza da iTunes kuruluyor. :)

Sıfırlasa bile yine aktivasyon hatası alacaktır.

@adanalı ayhan Eğer babanız Apple kimliğinin email ve şifresini biliyorsa cihazı ICloud'dan kaldırabilir ve telefonun aktivasyon kilidi devre dışı kalabilir.

Hocam, cihazı sıfırlayınca bize icloud soruyor daha sonra onaylama yapmıyor muydu? Bu durumda kendi adresimizi girsek? İşlem sırasını yanlış hatırlıyorum sanırım. Epeydir iPhone kullanmıyorum da... 🙄

Mac'e gerek yok herhangi Windows cihaza da iTunes kuruluyor. :)

Hocam, cihazı sıfırlayınca bize iCloud soruyor daha sonra onaylama yapmıyor muydu? Bu durumda kendi adresimizi girsek? İşlem sırasını yanlış hatırlıyorum sanırım. Epeydir iPhone kullanmıyorum da... 🙄

Doğrudur hocam ancak iCloud hesabına erişim sağlayamazsa yapamaz. Benim zamanında bir arkadaşım iPhone 4S cihazının iCloud şifresini unutmuştu ve kiliti kaldırmak için yardımımı istemişti. I tunes üzerinden telefonu sıfırladım ancak aktivasyon kilidi devre dışı kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı