iPhone X aramalarda ahize çalışmıyor

SharpScorpion

Centipat
Arkadaşlar iPhone X'im var herhangi birini aradığımda veya ben onu aradığımda ses gelmiyor ancak hoparlöre aldığımda geliyor. Kulaklık takıp denedim, ses gidiyor. Ne yapmalıyım.?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahize arızalı olabilir diye düşünüyorum. Su teması neden olmuş olabilir veya anakarta bağlantısında sorun olabilir. Sorununuzu detaylandırın. Cihazınızı nasıl kullanırsınız? Daha önce tamir gördü mü?
Daha önce tamir gördü orijinaL ekranı kırıkdı ve değiştirildi onu takarken anakartı oynatmış olabilşrmş ?

Biri beni aradığında hoparlöre almak zorunda
kalıyorum yoksa ses gelmiyor hoparlöre alınca ses gayet düzgün geliyor.

Eğer ekran değişimini Apple onaylı teknik destek yapmadıysa zaten telefonun artık garantisi varsa bile garanti dışı kalmıştır. Belki ekran değişimi yapan teknisyenden kaynaklı bir problem meydana gelmiş olabilir. Yada ekran ile tümleşik ahize takıldıysa telefonuna hatala ürüne de denk gelmiş olabilirsin. Ancak genel olarak ekran değişimlerinde orijinal ahizeyi kullanıyorlar. Teknisyen kabloyu takmayı unutmuş olabilir ya da ekranı açarken kabloya hasar verdiği için çalışmıyor da olabilir.

Dediğim gibi ekran değişimini Apple yetkili servisi yapmadıysa telefonun şu anda garanti dışında kalmıştır servise gönderdiğin zaman senden bir ücret talep edeceklerdir.

Geri
Yukarı