iPhone X Face ID çalışmıyor

• Konuyu başlatan NMK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

NMK

Centipat
Daha fazla  
Az önce iPhone X telefonumu tamirden aldım. Telefonun ön kamerası çalışmıyordu. Eve geldiğimde baktım biraz kameraya gayet iyi çalışıyor zaten orijinal maldan taktım demişti adam. Face ID koymak istedim telefona ama Face ID şu an kullanılamıyor tarzı bir yazı çıkıyor sizce sorun takılan kamerada mı başka bir şeyde mi veya çözümü var mı? Yarın açıksa tekrardan yaptırdığım yere gidip soracağım ama buradan da öğrenmek istedim teşekkürler.

Face ID ekran değişiminde hasar görürse çalışmaz. Üçüncü parti ekran takılmış. Ekran değişimi için mi vermiştiniz?

Ön kamerayı ya da ekranı değişirken Face ID'yi bozmuş gibi görünüyor. Apple servisi haricindeki müdahalelerde sık yapılan bir hata. Yaptırdığınız yere gidip soracakmışsınız zaten, en mantıklısı o olur.

Face ID ekran değişiminde hasar görürse çalışmaz. Üçüncü parti ekran takılmış. Ekran değişimi için mi vermiştiniz?

Evet önceden ekran değişimi yapılmıştı babam kullanıyordu telefonu.

Ön kamerayı değişirken Face ID'yi bozmuş gibi görünüyor. Apple servisi haricindeki müdahalelerde sık yapılan bir hata. Yaptırdığınız yere gidip soracakmışsınız zaten, en mantıklısı o olur.

Öncesinde çalışıyor muydu çalışmıyor muydu bilemiyoruz çünkü kamera yaptırmadan önce hiç açılmıyordu. Adam ben bir şey yapmadım öyleydi böyleydi diyebilir mi ne olur bu sorunun sonu bilmiyorum.

Eski telefondan kurutulup daha üst model bir telefona geçiş yapacaksanız, güncellemesi olan telefonları seçmenizi tavsiye ederim.
iPhone x telefonun şu anda güncellemesi tamamen bitti.
Ayrıca iphone x görsel ve kullanım olarak çok kibar bir telefon olsa da , kronik ekran sorunları başını ağrıtabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı