iPhone X vs iPhone XR

elvir2065

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar size birşey danışmak istiyorum. Bu ayın 30’u babamın doğum günü ve ben ona yeni telefon almak istiyorum. An itibariyle kullandığı telefon iPhone 7 ve 3 senedir kullanıyor, telefonu baya yıpranmış durumda. Şimdi ben Azerbaycanlıyım ve an itibariyle Bakü’deki fiyatlar sizin parayla şöyle efendim: “iPhone X” 5.182 TL, iPhone XR 4.878 TL. Benim aklıma takılansa “X” modeli “XR” modelinden 1 sene önce çıkmasına rağmen neden daha pahalı? Çift kamera dışında XR daha üstün bir cihaz değil mi? Ben mi yanlış anlamışım? Bu arada XS (5.792TL) almaya param yetmiyor maalesef. Bu konuda görüşleriniz nelerdir sizce hangisini almalıyım. Herkese önceden teşekkür ederim.

iPhone X'in ekranı OLED ekran ve 2K çözünürlüğünde. XR'ın ekranı ise LCD ve HD çözünürlükte yani iPhone X' in ekranı çok daha iyi ancak XR'ın ekranı daha az güç tükettiğinden pili daha fazla dayanıyor. Ayrıca söylediğiniz gibi 2. kamera iPhone X'i avantajlı yapıyor. Onun dışında XR, X e göre daha iyi bir chipset kullanıyor.

iPhone XR A12 Bionic gibi appleın en son çıkardığı işlemciyi kullanıyor portre modunu sadece insan figürüne yazılımla yapıyo, iPhone X A11 Bionic işlemci kullanıyor çift kamerası sayesinde nesnelerede portre modu uygulayabiliyo, Benim tercihim X olurdu a11 bionic gayet yeterli bi işlemci

Babanın donanım performansı ile çok bir işi yoksa X alman daha mantıklı olacaktır. X'in kamerası ve ekranı XR'den daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı