iPhone X vs XR vs SE2020

Unixd

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, telefon almayı düşünüyordum şu 3 modeli alabiliyorum 2.el olarak.
XR - 64 GB beyaz: 10.500TL
X - 64 GB beyaz: 8500TL.
SE2020 - 64 GB kırmızı: 7500TL.
İşlemci olarak SE hepsinden iyi ama ekranı küçük diğerlerinin de ekranı büyük ama işlemcileri düşük. Şu an iPhone 7 kullanıyorum küçük telefona alışığım hem fiyat hem performans açısından SE düşünüyorum kamera ve işlemci olarak diğerlerinden üstün. Batarya ve ekran konusunda geri olması biraz aklımı kurcalıyor.

Se almayın ekran kesinlikle yetmez. Yıl 2022 video izleme elbet yapacaksınız hem ses hem görüntü ve ekran boyutundan rahatsız olursunuz. Fakat küçük ekran seviyorsanız (anlık sevme değil uzun yıllar kullanmışsanız) se öneririm. Onun dışında x serisi yerine xr alın çünkü x serisinde kronik sorun var diye biliyorum yeşil ekran sorunu, faceid sorunu vb.

SE doğan görünümlü şahin. Ayrıca pil konusunda da şikayet eden vardı.

X ise FaceID sorunları var fakat ekranı XR’a kıyasla çok daha iyi.

XR’da X’e göre daha iyi bir işlemci var. Donanım olarak ise SE > XR > X diyebiliriz.

Ben olsam en azından modern görünümlü bir telefon alırım, 6 sene önce çıkmış cihazlarla aynı görünümde olması benim için kötü olurdu. XR tercih edilebilir bu durumda, hem pil olarak hemde dayanıklılık olarak iki cihazdan da iyi.

SE doğan görünümlü şahin. Ayrıca pil konusunda da şikayet eden vardı.

X ise FaceID sorunları var fakat ekranı XR’a kıyasla çok daha iyi.

XR’da X’e göre daha iyi bir işlemci var. Donanım olarak ise SE > XR > X diyebiliriz.

Ben olsam en azından modern görünümlü bir telefon alırım, 6 sene önce çıkmış cihazlarla aynı görünümde olması benim için kötü olurdu. XR tercih edilebilir bu durumda, hem pil olarak hemde dayanıklılık olarak iki cihazdan da iyi.
Arkadaş güzel açıklamış. İkinci el kolay da satılır

Merhaba arkadaşlar, telefon almayı düşünüyordum şu 3 modeli alabiliyorum 2.el olarak.
XR - 64 GB beyaz: 10.500TL
X - 64 GB beyaz: 8500TL.
SE2020 - 64 GB kırmızı: 7500TL.
İşlemci olarak SE hepsinden iyi ama ekranı küçük diğerlerinin de ekranı büyük ama işlemcileri düşük. Şu an iPhone 7 kullanıyorum küçük telefona alışığım hem fiyat hem performans açısından SE düşünüyorum kamera ve işlemci olarak diğerlerinden üstün. Batarya ve ekran konusunda geri olması biraz aklımı kurcalıyor.

XR'a 10.500 çok fazla. O fiyata 11-XS Max bulabilirsin.

XR'ın edeceği maksimum değer 8K₺.

Yeni konular

Geri
Yukarı