iPhone XS Max alınır mı?

XS Max. S21 olursa S21 alınabilir ama.
yakın zamanda taksitle bir cihaz almayı düşünüyorum.

1 hafta önce s10 plus aldım fakat 120hz ekran istediğim için s20 plus düşünüyorum bu ara. bir yandan da alacağım cihaz uzun ömürlü olsun 5-6 sene yazılımı kafama takmayayım diyorum.

s20 plus ın 120hz QHD ekranı
4500mah bataryası
amoled akranı filan çok cezbediyor

s21 ile aralarında çok bir fark yok. s21 in işlemcisi 1 tık iyi + ilerleyen yıllarda 1 güncelleme fazla alır o kadar bence

iphone u iki cihaz ile kıyaslamak istemiyorum farklı bir dünya. düşünme nedenim s20 plus parasına apple dünyasında alabileceğim sadece xs max var gibi duruyor.

11 veya 12 lere para yetmez.

Virüsten başınız ağrımasın istiyorsanız iPhone, onun dışında her şeyiyle Android bir telefon derdim.
10 yıldır android kullanıyorum 1 kez virüs bulaşmadı telefonuma :)

ne idüğü belirsiz sitelerden apk dosyası indirmez isen virüs filan bulaşmaz bence :)

yakın zamanda taksitle bir cihaz almayı düşünüyorum.

1 hafta önce s10 plus aldım fakat 120hz ekran istediğim için s20 plus düşünüyorum bu ara. bir yandan da alacağım cihaz uzun ömürlü olsun 5-6 sene yazılımı kafama takmayayım diyorum.

s20 plus ın 120hz QHD ekranı
4500mah bataryası
amoled akranı filan çok cezbediyor

s21 ile aralarında çok bir fark yok. s21 in işlemcisi 1 tık iyi + ilerleyen yıllarda 1 güncelleme fazla alır o kadar bence

iphone u iki cihaz ile kıyaslamak istemiyorum farklı bir dünya. düşünme nedenim s20 plus parasına apple dünyasında alabileceğim sadece xs max var gibi duruyor.

11 veya 12 lere para yetmez.

10 yıldır android kullanıyorum 1 kez virüs bulaşmadı telefonuma :)

ne idüğü belirsiz sitelerden apk dosyası indirmez isen virüs filan bulaşmaz bence

Sen şimdiki Android cihazları 5 sene kullanabilirsen sana helal olsun, bir de Samsung...

XS Max'in S20+'a göre çok daha iyi bir batarya performansı var, ekranları arasında neredeyse hiç fark yok ikisinin de iyi panelleri var zaten, XS Max almalısın.
panel konusunda s10 plus da iyiydi ama ekranı 60 hz dir. sırf 60 hz olduğu için onu iade ettim hocam.

şimdi gidip tekrardan 60hz ekranlı xs max almak ?

panel konusunda s10 plus da iyiydi ama ekranı 60 hz dir. sırf 60 hz olduğu için onu iade ettim hocam.

şimdi gidip tekrardan 60hz ekranlı xs max almak ?

Düzgün bir 120 Hz performansı istiyorsan en az 13 Pro almak zorundasın. Diğer türlü şarjı bir günü zor çıkartır diğer telefonların. LTPO olanların şarjı bile o kadar gitmiyor.

Virüsten başınız ağrımasın istiyorsanız iPhone, onun dışında her şeyiyle Android bir telefon derdim.

2-3 yıldır Android cihazım var kullanıyorum ve APK, müzik indirdim ve şu ana kadar hiç virüs bulaşmadı Android eskiden tehlikeli olabilirdi ama şu an gayet güvenli yeterli bir şekilde. Cihazın içinde de zaten Phone Manager benzeri uygulamalar oluyor (sistemin) onlar ile de telefonu falan tarayabiliyorsun.

Sen şimdiki Android cihazları 5 sene kullanabilirsen sana helal olsun, bir de Samsung...

Yeni telefonlar zorlar o zamanı.

2-3 yıldır Android cihazım var kullanıyorum ve APK, müzik indirdim ve şu ana kadar hiç virüs bulaşmadı Android eskiden tehlikeli olabilirdi ama şu an gayet güvenli yeterli bir şekilde. Cihazın içinde de zaten Phone Manager benzeri uygulamalar oluyor (sistemin) onlar ile de telefonu falan tarayabiliyorsun.

Her şeyin farkındayım :D hiç iPhone almadım zaten, gereksiz pahalı.

2021 Mayıs ayından beri XS Max 256GB kullanıcısıyım, 2. el temiz almıştım. Cihaz yurtdışından gelmiş kayıtları yapılmış. Pil sağlığı %89’du. Piyasası o vakit 6000 TL’ydi. 2022 Ekim ayına geldiğimizde söyleyeceklerim şunlar:

Apple’in telefona ayırmış olduğu ekran boyutu çok büyük. Zaten özellikle 11 ve bu serinin telefonlarını (11, Pro, Pro Max, XR, XS) karşılaştırınca en büyük, en uygun olanı tercih ettim, yani XS Max. 8 Plus alacaktım, fakat 2021’e göre 8 Plus çok eski olduğundan, tercih etmedim. 8 Plus’ın bir nevi üst versiyonu ne olur acaba diye düşündüğümde kesinlikle XS Max olacağını düşündüm ve onu seçtim.

Kamerası bana 11’den daha güzel geldi, kendi telefonum olduğundan belki psikolojik olabilir bilmiyorum. Ayrıca geniş açı gibi bir özelliği yok.

Genel olarak kullanıma gelirsek aşırı kullanışlı ve şık bir telefon. Benim telefonda Face ID arızası var, o şekilde geldi, büyük ihtimalle de kullanmazdım zaten, fakat sonradan ikinci el satışta değerini düşürebilir. 1 yıl, 6 aylık bu XS Max serüvenimde çok memnun kaldım. Millet telefonu görür görmez hayran kalıyor. “Böyle bi telefon mu varmış la? Adı ne? Ben de bundan alcam.” diye soruyolar. Ben de “XS Max kanka.” diyorum. Karşılık genelde “İkses?” tarzında oluyor.

Telefonun sıfırı şu an üretilmiyor, ve daha 2025’e kadar yazılım desteği var.

Bu arada, iPhone telefonların en nefret ettiğim şeyi, dosya sistemi, ve yazılımın sizi kısıtlaması. Adamların işletim sistemi direkt sıkıntılı. Macbook için de aynı şekilde, macOS vs Windows tartışması yapan arkadaşlara cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum.

Son düzenleme:
Burada lüks gibi geliyor ama yurt dışında adamlar zeytinyağı alır gibi iPhone alabilirler onlar için zor değil.

Param olsa da almam, gider Samsung'un S veya Z serisindeki telefonlarına bakardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı