iPhone yurt dışı satın alma

Yurt dışından alınan cep telefonları devletin belirlediği süre boyunca kayıtsız olarak kullanılabilir. Bu süre genelde birkaç ay oluyor. Kayıt için de kayıt edilen pasaport ile kullanılan hattın aynı kişi üzerinde olması gerekli. Kayıt yapılacak pasaport ile de kayıttan önce yurt dışında bulunmuş olmak gerekiyor.

Hocam bende yurt dışından iPad almayı planlıyorum. Aklımda bir soru var şimdi bunu yurt dışından getirtsem ama bozuk çıksa ne yapacağım? Yani Türkiye'de bakıyorlar mı?

Alacağınız ülkeye göre değişiyor diye biliyorum. Almak istediğiniz ürünün model numarasına bakıp Türkiyede garantiye giriyor mu diye bakabilirsiniz.

Yurt dışından alınan cep telefonları devletin belirlediği süre boyunca kayıtsız olarak kullanılabilir. Bu süre genelde birkaç ay oluyor. Kayıt için de kayıt edilen pasaport ile kullanılan hattın aynı kişi üzerinde olması gerekli. Kayıt yapılacak pasaport ile de kayıttan önce yurt dışında bulunmuş olmak gerekiyor.

Alacağınız ülkeye göre değişiyor diye biliyorum. Almak istediğiniz ürünün model numarasına bakıp Türkiyede garantiye giriyor mu diye bakabilirsiniz.
Pasaport işleri baya sıkıntı olur anlaşılan, mecbur Türkiye'deki modellere bakmam lazım o zaman. Bir şey soracağım iPhone 11 hiç kullandınız mı ekranı çok çok kötü müdür gerçekten ekran dışında tüm özellikler beni 11 e itiyor fakat XS'in boyu tam istediğim gibi ama asıl önemli olan ekranının OLED olması. Kameraları da bence o kadar da kötü değildir XS'in. Siz ne diyorsunuz sizce hangisi alınmalı? Şu an bütçem hiç yetmez iki cihaza da fakat kararımı erkenden vermek istiyorum

Arkadaşların dediği gibi yurtdışında bulunmuş olman gerekiyor. Gidebileceğin en yakın yer de Bulgaristan oradan alıp gelmekte pek mantıklı gelmedi bana...
Pasaport Harcı - 0₺ (Öğrenci olduğun için)
Sofya Otobüs Bileti Git Gel - 500₺
11 Pro - 7800₺
Imei Kayıt - 2100₺
Toplam - 10.400₺

Türkiye'de 12.400₺
Yani düz hesap 2000 lira kâr ediyorsun ama orda kalacak yer de bulmak lazım aynı günde git gel imkansız.
Belki XS için kâr payı daha yüksekse değer, macera seviyorsan.

Pasaport işleri bayağı sıkıntı olur anlaşılan, mecbur Türkiye'deki modellere bakmam lazım o zaman. Bir şey soracağım iPhone 11 hiç kullandınız mı ekranı çok çok kötü müdür gerçekten ekran dışında tüm özellikler beni 11'e itiyor fakat XS'in boyu tam istediğim gibi ama asıl önemli olan ekranının OLED olması. Kameraları da bence o kadar da kötü değildir XS'in. Siz ne diyorsunuz sizce hangisi alınmalı? Şu an bütçem hiç yetmez iki cihaza da fakat kararımı erkenden vermek istiyorum.

Ben sırf OLED ekran için iPhone 11 cihazından vazgeçmezdim hocam. iPhone 11 şahsi olarak sahip olduğum bir cihaz değil ancak akrabama almıştık bizzat ben gidip aldım hatta. Ekranını tecrübe ettim bence kötü değil. Yerden yere vurulmayı kesinlikle haketmiyor. Şahsen XS cihazında 9000 lira bandında para vereceğime daha ucuza daha güncel olan iPhone 11 cihazını satın alır bir daha arkama bakmazdım.

Bende İphone 11 var, dün 11 PRO ve 12 ile yan yana koyup ekranlarını inceledim, neredeyse gözle görünür bir fark yok. Zaten ufacık ekran ( TV'lere göre) IPS olsa ne olur OLED olsa ne olur. Ekran olayı aşırı abartılıyor bence. 11'in ekranı gayet kaliteli bir ekran. Birçok Android telefondan iyi duruyor.
11 varken XS alınmaz, ekrana çok fazla takılıyorsanız 12 mini falan alın.

Pasaport şart değil, Gürcistan, Ukrayna, Kıbrıs gibi kimlikle girilebilen ülkelere giderseniz kimlik kartı ile kayıt yapabilirsiniz.
O zaman 11 pro hayalini unutayım ya da askıya alayım en iyisi. XS'in fiyatının mecbur düşmesini beklemeliyim yakında iPhone 13 çıkacak, sizce XS fiyatı düşer mi baya yüksek çünkü fiyatı. Ama biri çıkıp gerçekten dese ki iPhone 11'in ekranı normal IPS gibi değil kaliteli renkler veriyor, siyahlar abartıldığı gibi göze batmıyor, pixeller sayılmıyor dese içim rahat ederdi söyledikleri gibi kalitesiz bir ekranı mı var bilemiyorum yani. Şahsen aynı PPI değerine sahip 6s'i kuzenimden alıp öyle bir baktım ekranı gerçekten güzel ve parlaktı onun bile yani ama Amoled bir ekrandan geçeceğim siz hangisini önerirsiniz?
Apple gibi bir marka öyle bir ekran kullanır mı sence? Dediğim gibi ana ekrana baktığında aralarında hiçbir fark göremiyorsun, videolarda biraz belli oluyor OLED biraz daha parlak o da çok dikkat edersen farkını anlarsın. Ben iyi ki ekran için fazla para ödememişim dedim incelediğimde.

Bence bir incele ona göre karar ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bende İphone 11 var, dün 11 PRO ve 12 ile yan yana koyup ekranlarını inceledim, neredeyse gözle görünür bir fark yok. Zaten ufacık ekran ( TV'lere göre) IPS olsa ne olur OLED olsa ne olur. Ekran olayı aşırı abartılıyor bence. 11'in ekranı gayet kaliteli bir ekran. Birçok Android telefondan iyi duruyor.
11 varken XS alınmaz, ekrana çok fazla takılıyorsanız 12 mini falan alın.

Pasaport şart değil, Gürcistan, Ukrayna, Kıbrıs gibi kimlikle girilebilen ülkelere giderseniz kimlik kartı ile kayıt yapabilirsiniz.

Apple gibi bir marka öyle bir ekran kullanır mı sence? Dediğim gibi ana ekrana baktığında aralarında hiçbir fark göremiyorsun, videolarda biraz belli oluyor OLED biraz daha parlak o da çok dikkat edersen farkını anlarsın. Ben iyi ki ekran için fazla para ödememişim dedim incelediğimde.

Bence bir incele ona göre karar ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende daha bugün senin dediğin gibi bir sonuca vardım ve senin mesajını da yeni görünce kararım tam netleşti. Bence de 11 ekranı kalitesiz değildir. Çünkü bugüne kadar çıkan tüm iPad modellerinde 264 ppi gibi bir değer ve IPS ekran kullanılıyor şu anda bile ve fark ettiysen kimse ekranından şikayetçi değil. Üstelik iPhone X'ten önce de aynı şekilde ekranları IPS ti. Ve bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama sanki iPhone'da kullanılan IPS ekranlar normal Android cihazlarda kullanılan IPS ekranlardan çok daha kaliteli canlı renkler veriyor. Bana öyle geldi şahsen.

Kaliteli bir özel servisten ya da telefoncudan temiz 2. el garantisi devam eden telefon bulma imkanınız daha kolay. Geçen hafta telefonumu tamire verirsen XS 256 GB 5500 liraya satıyordu garanti devam ediyordu duyduğuma göre.

Bende daha bugün senin dediğin gibi bir sonuca vardım ve senin mesajını da yeni görünce kararım tam netleşti. Bence de 11 ekranı kalitesiz değildir. Çünkü bugüne kadar çıkan tüm iPad modellerinde 264 ppi gibi bir değer ve IPS ekran kullanılıyor şu anda bile ve fark ettiysen kimse ekranından şikayetçi değil. Üstelik iPhone X'ten önce de aynı şekilde ekranları IPS ti. Ve bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama sanki iPhone'da kullanılan IPS ekranlar normal Android cihazlarda kullanılan IPS ekranlardan çok daha kaliteli canlı renkler veriyor. Bana öyle geldi şahsen.
İlk çıkan 2G modelinden beri Iphone kullanıyorum ve gerçekten hiçbir modelde ekran şikayetim olmadı, dediğin gibi kalitesiz bir IPS ekran değil, kötü IPS ekranlar olabilir piyasada ama Iphone'un ekranı gayet yeterli bir ekran, videoda denildiği gibi VR gözlük ile kullanmayacaksanız farkı anlamanız zor.

Geri
Yukarı